Programu do masowego określonego kopiowania

Tytuł tematy nie wiele mówi, ciężko jest mi określić jakiego dokładnie programu/skryptu (cmd) potrzebuje dlatego opiszę co program ma robić

Mianowicie mam folder “D:\test” w którym jest masa katalogów np. a, b, c, d, itd… a w nich po jednym pliku np aa.jpg, bb.jpg, itd…

I teraz chciałbym aby program przekopiował mi pliki z tych katalogów do jednego określonego przeze mnie katalogu.

czyli a\aa.jpg b\bb.jpg, itd… do d:\test2

Super by było gdyby program jeszcze przy kopiowaniu automatycznie zmieniał nazwy plików na nazwę katalogu

np.

d:\test\a\123.jpg -> kopiuje ten plik i zmienia nazwę względem katalogu z którego został skopiowany do katalogu -> d:\test2\a.jpg

i masowo zrobił tak z resztą plików w podfolderach folderu głównego.

PS: Trochę na mieszałem ale mam nadzieje, że w miarę zrozumiale przekazałem swój problem.

Czesciowe rozwiazanie Twojego problemu zalatwi programik CopyAll. Czesciowe, poniewaz nie zamieni on nazwy pliku na nazwe katalogu. Daje za to odwrotna mozliwosc - zamieni nazwy katalogow na nazwe pliku (nastapi “splaszczenie” nazwy). Czemu tak? Chodzi o to, zeby powtarzajace sie nazwy nie zostaly nadpisane. W ten sposob mozna przekopiowac cala zawartosc jednego katalogu wraz z podkatalogami do innego katalogu. Programik dostepny jest na stronie http://ajron.vtools.pl/pl/copyall.html Mozna z niego korzystac niezaleznie, albo uzyc go jako wtyczki do progamu Total Commander. Aby przekopiowac wszystkie pliki, nalezy uzyc maski “*”.

Dodane 06.01.2010 (Śr) 18:49

Upsss, niewyspany jestem. To jest calkowite rozwiazanie problemu, poniewaz nie bylo zadnej mowy o tworzeniu katalogow :wink:

Ściągnąłem ten programik wypakowałem i włączyłem po czym ujrzałem komunikat “Wrong parameters number!” mam WinXP Pro SP3

A gdzie jest jako wtyczka do TotalCMD? Chyba też niewyspany jestem bo nic takiego na stronce nie widziałem.

Dodane 06.01.2010 (Śr) 20:04

Dobra rozwiązałem swój problem połowicznie wtyczką do Totcmd “TreeCopyPlus 1.041”

Komunikat wyskoczyl poniewaz program byl tworzony jako dodatek do TC i z zalozenia wymaga podania 2 parametrow - sciezki zrodlowej i docelowej w linii polecen. Dlatego w opisie na stronie sciezki nie sa podane w nawiasach [], czyli jako parametry opcjonalne. Ale fakt, trzeba by dodac taka mozliwosc.

Jak uzyc programu, jako dodatek do Total Commandera opisane zostalo graficznie na stronie, choc faktycznie zle sie wyrazilem, dodatek to nie wtyczka :wink:

Dodane 07.01.2010 (Cz) 14:10

Pojawila sie nowa wersja, ktora mozna uruchomic bezposrednio (linia polecen jest opcjonalna). Dodatkowo doszla mozliwosc wyboru folderu za pomoca systemowego okienka dialogowego. Program w nowej wersji weryfikuje rowniez postac podanego separatora, a gdy w separatorze pojawia sie znaki \ lub / bedzie tworzyl podkatalogi. Mam nadzieje, ze komus sie przyda.