Programu do obrobki zdjec

Zeskanowalam zdjecia kolezanki w HP 1315 i zapisane sa w formacie i rozmiarze jak na screenie w Image Zone,tj w skanerze,probowalam roznych opcji w programach IrfanView i Paint i nic mi z tego nie wychodzi.Robione byly normalnym aparatem,nie cyfrowym.Chcialam je jakos powiekszyc i wyslac mailem za granice,gdzie dzis ta osoba wyjezdza i chodzi o to ,zeby znajomi mieli jej fotke w celu rozpoznania,bo jej nie znaja.Kompletnie nie znam sie na fotografii i mam problem jak powiekszyc te zdjecia i wyslac w takim wlasnie formacie.Jesli istnieje jakis program,ale po polsku,to prosze o namiary lub wytlumaczenie jak to zrobic tymi w/w,ktore mam.

zdjecie6ct.th.jpg

Witam,

Hmmm, ono ma wymiary 2336x1696, więc chyba nie ma sensu dalej powiększać :wink: .

Ja wręcz bym je zmniejszył i lekko wyostrzył, bo teraz zajmuje 0,5 MB.

Z czego, bo się połapać nie mogę?

To przecież jest JPEG, więc wszystko w najlepszym porządku.

Wyślij mailem i po wszystkiem.

Wyslalam mailem ale po powiekszeniu z poziomu “podglad obrazow i faksow systemu Windows” nie maja odpowiedniej ostrosci i trudno rozpoznac osobe.Chcialam wyslac ze skanera ale tam jest jakis problem z adresem mailowym,tj ma on inny format “com”-podobno mozna to jakos zmienic ale teraz nie mam czasu sie nad tym zastanawiac.Aktualnie zdjecie jest o wiele mniejsze niz takie,ktore dostaje od znajomych mailem-widac wtedy je w calym oknie podgladu wiadomosci.Nie wiem czy dlatego,ze jest robione aparatem cyfrowym a to moje nie? Wyglada to tak(zeskanowalam inne,oczywiscie pieska nie wysylam)

format9ap.th.jpg

Program do obóbki zdjęć nic nie pomoże , odpowiednią wielkość finalną zdjęcia musisz ustawić w opcjach programu do skanowania jest to zakładka “resolution” ale też nie zadużo bo niestety ze zdjęcia np.na dowód nie da sie wiele powiększyć

19ow1.th.jpg29sl.th.jpg

i skan finalny nie najlepsze ale rozpoznawalne , skaner z ubiegłego wieku primax colorado 600p

img05259135340a1qq.th.jpg