Programu do retuszu fotografii

(xomo_pl) #1

Witam, byłem ostatno w Egipcie. Porobiłem trochę zdjęć które wyglądają fajnie oprócz 1: na górze jest czarna plama (miałem coś w obiektywie, potem to usunąłem ale ze 100zdjęć ma tą plame właśnie)

Ta plama bardzo psuje zdjęcia gdyż praktycznie zawsze jest na niebieskim niebie....

Chciałbym zrobić taki trik: wyciąć kawałek nieba bez plamy i wkleić na tą plamę, tylko zabardzo niewiem jakim programem, czy Paint.net da radę? czy może lepiej jakiś inny soft (nahlepiej darmowy i po polsku....), jeśli inny to jaki?

oto jak to wygląda:

c41beec7a2e94f53m.jpg

(Stały_bywalec) #2

Jeżeli masz jednolite tło do da rade nawet w zwykłym paincie :smiley: Jak chcesz coś bardziej "profesjonalnego" to polecam Corel Paint Shop Pro X :slight_smile:

(przemox) #3

Paint.net da sobie spokojnie radę, zresztą jest to bardzo prosty zabieg - ale najłatwiej nie przez żadne wycinanie, ale przez klonowanie.

(xomo_pl) #4

corel jest płatny a ja nie chce piracić.....

narazie robie paintem i niema śladu po modyfikacjach.....

(Dark Smark) #5

GIMP! !!

//Na pw pokazuje Ci efekt po w 10 sekund.

(revel) #6

Mnie na systemowym paint wyszlo tak.

Nie bardzo sie staralem, nawet nie powiekszalem skazonego obszaru, co znacznie polepszyloby efekt:

http://www.otofotki.pl/img6/pokaz.php?i ... e94f53.jpg

Po zaladowaniu zdjecia, w bocznym menu klikasz na ikonke "wybierz kolor".

Klikasz jeden raz kursorem na najblizszy plamie nie zanieczyszczony obszar. Program wybierz sobie kolor.

Potem klikasz na "areograf" i delikatnie nanosisz kolor na plame.

(B747) #7

Też polecam gimp

(Aaalexander) #8

Ta plamka jest niewielka, więc zwykły MS Paint starczy w zupełności...

(xomo_pl) #9

Dark Smark ,

ok, pod paint efekt mam taki sam....

możesz usunąć zdjęcie z servera....

(revel) #10

zomo_prl

Moze to troche zlosliwa uwaga, ale skoro stac Cie na wycieczki do Egiptu, to zainwestuj w aparat.

Ten co masz, robi gorsze fotki niz moja komorka...

(xomo_pl) #11

poczym odnosisz to wrażenie? po fotce na fotosiku?

Niewziąłeś jednego pod uwagę: pliki na fotosiku mają zawsze gorszą niż oryginał jakość....

(revel) #12

A to przepraszam. Fotosik STRASZNIE pogarsza... :wink:

(xomo_pl) #13

a nie ma za co :slight_smile: ....

(Dark Smark) #14

W Paincie nie możesz ustawić poziomu kompresji przez co przy zapisie w formacie jpeg domyślne ustawienia stanowczo pogarszają jakość.