Programu do skatalogowania mp3

ale nie takiego zwykłego :smiley: Poniżej opisuję czego konkretnie szukam :wink:

Chodzi o to, że mam jakąś tam liczbę przeróżnych piosenek na dysku i płytach cd, dvd. Chciałbym mieć taki program, który grupowałby te piosenki wg określonych słów kluczowych, oraz nazw i jeszcze żeby była możliwość przeszukiwania takiej bazy piosenek. O co chodzi? Piosenki (mp3) posiadają swoje tagi, ale ja bym wolał z nich nie korzystać, ponieważ sporo z nich nie ma wypełnionych wszystkich tagów, albo po prostu są błędnie wypełnione.

W mojej bazie (programie, który by ją zarządzał), mógłbym dodawać własne dodatkowe cechy (słowa kluczowe), które by były powiązane z taką piosenką, dzięki czemu można by wyszukiwać ta piosenkę (lub grupę piosenek) nie tylko po nazwie wykonawcy, nazwie piosenki, ale też po rodzaju muzyki (np Rock, dance) tyle, ze w tym ostatnim fajnie by było mieszać nazwy rodzajów muzycznych (np. Pop - rock - czyli piosenka byłaby w grupie piosenek popowych, ale także rockowych, czyli po wpisaniu w wyszukiwarce słowa “rock”, w wyszukiwaniu wg rodzaju muzyki, to pokazałaby mi się lista piosenek najpierw rockowych, a potem pop-rockowych, rock-alternatywa itp. Każda piosenka kojarzy mi sie również z czymś np.Wakacje 2009, albo inna pora roku (np. Zima 2006), albo “Sylwester 2008”, albo po prostu “Sylwestrowe”, “weselne”, albo piosenki “smutne”, albo “piosenki z lat 80”, albo “polskie 90” “polskie hiphop” itd. i to by były tzw słowa kluczowe, z którymi byłaby skojarzona każda piosenka. Np. Blank Jones - Catch, znajdowałby się w rodzaju muzyki “Techno” (tzn że można by go znaleźć wpisując w wyszukiwaniu słowo “techno”), ale ponieważ kojarzy mi się też z latem 2006, to też można by go znaleźć również, gdyby się szukało piosenek z lata 2006.

Ponadto dobrze by było również, gdyby w takim wyszukiwaniu można było zobaczyć, gdzie ta piosenka się znajduje - tzn tylko jeśli chodzi o zarchiwizowane na płytach cd-dvd piosenki, bo co prawda podpisuję płyty, to jednak przeszukiwanie ponad 150 płyt w poszukiwaniu jednego wykonawcy, to czasem ciężka praca. Wolałbym je raz wpisać do jakiejś bazy i potem tylko ją uzupełniać.

Wiem ze się rozpisałem strasznie, ale może ktoś zna taki program :smiley: Powiem tylko, ze podobne programy używają w dużych bibliotekach uczelnianych, tylko, ze oni tam książki wprowadzają, a ja bym chciał piosenki :smiley:

Audio Manager 3.10 , The GodFather 0.70 …

do tego trzeba miec poprawne tagi : p

No właśnie, ale mnie by chodziło o to, żeby można było wszystko samemu wpisywać, nazwę piosenki i wykonawcę również, to i resztę rzeczy :slight_smile:

te ‘dodatkowe cechy’ mozesz dodać do tagów jako komentarze , wtedy kazdym programem audio będziesz mógł wyszukiwać w ten sposób …

wiem że Ci sie nie chce ale wierz mi opłaca się zrobić raz porządek w bibliotece , kiedyś tez miałem jeden wielki burdel i raz sie za to wziąłem teraz poprawiam tagi na bierząco i jest luks :stuck_out_tongue_winking_eye:

do tagów mp3tag

Wierzę Ci, ale gdybym chciał dodać dodatkowe informacje do tagów, to musiałbym przegrać jeszcze raz ponad 130 płyt z muzyką mp3, bo o nie właśnie chodzi. Poza tym nie wiem czy to czasem nie jest tak z tym programem do katalogowania mp3, że kataloguje te, co mam na dysku, bo jeśli tak, to bym potrzebował ponad 150 gb miejsca na dysku żeby je wszystkie zmieścić, a mnie chodzi o to, żeby nie trzeba było ich trzymać wszytskich na dysku, tylko by można było wyszukać w tym progrsie piosenki konkretnej grupy , która mnie interesuje i żeby pokazało mi na jakich płytach ich szukać :slight_smile:

hmmm użyj exela, stworzysz bazę danych swoich utworów a później będziesz sobie wyszukiwał je wedle uznania

Zacząłem tak robić i udało mi się skatalogować tak około 1000 piosenek, ale jest mało przejrzyste :confused:

Dodane 23.01.2010 (So) 21:48

Hej, a może w Accessie? Tylko że nie wiem jak zrobić taką bazę danych, żeby można mieć później jakiś prosty interfejs, w którym byłaby możliwość wpisania np. nazwy wykonawcy, albo jakiegoś słowa kluczowego i żeby mi pokazała się cała lista wyników :smiley:

A przy okazji chciałem spytać o tego excella, o którym pisał mój przedmówca, bo chyba myśleliśmy o czymś innym w przypadku tego programu. Jakbyś mógł sprecyzować, to może właśnie bym wybrał excella, bo znam trochę chociaż, natomiast accessa w ogóle :confused: