Programu do zarządzania formatami plików i programi

Poszukuje programu, który pomoże w zarządzaniu formatami plików i programami. Np jeżeli mam plik .mp3 to będę mógł ustawić program od niego, który ma go otwierać. Bo jak mam zainstalowanych kilka playerów i każdy wwala się jako domyślny program to mnie to denerwuje, że np VLC otwiera mi mp3, a jetAudio np. filmy. [Chyba skumacie OCB]. Wiem, że można wszystko ustawić w programach, ale to sporo roboty.

przy instalacji takich programow program pyta czy ma byc domyslnym do otierania takich plikow w winnampie ustaw zeby byl domyslny i otwieral pliki muzyczne winamp i tyle

Najlepsza rada - mieć jeden ale dobry progs do wszystkiego, albo dwa, np. winamp do muzy a allplayer do filmów :wink: . Wszystko można w sumie łatwo ustawić bo z menu kontekstowego sie to ustawia. PZDR

informacja dla tych, których to może zainteresuje - istnieje hiszpański

program FileMenuTools, w wersji 5.0 także w j.angielskim, który

umożliwia wprowadzenie dowolnych poleceń do menu kontekstowego;

możemy więc wprowadzić np. polecenia otwierania pliku o określonym

rozszerzeniu przez określony program, przy czym program widnieje w menu w postaci ikonki; oczywiście można użyć wielu programów do jednego rozszerzenia, tak że po kliknięciu np mp3 można plik wysłać

do jednego z kilku wprowadzonych programów; program ma ponadto wiele innych funkcji - zarządzania menu kontekstowym w ogóle,

zarządzania menu wyślij do, zamiany ikony, zdejmowania blokady

z plików zablokowanych i używanych, itd; używałem wersji 4.1 i

program jest(przynajmniej w tej wersji) bardzo stabilny i nie sprawia

żadnych problemów; wersji 5.0 jeszcze nie zdążyłem przetestować