Programy antyspyware i firewalle

Czy na jednym dysku można mieć zainstalowanych kilka programów antyspyware i fireware? Czy wpływa to w jakiś sposób na koma. Z góry dziękuje

Przeniesiony ze “Sprawdzone porady”

Możesz mieć jednego działającego antywirusa! (mogą być zainstalowane np. dwa, ale jeden musi być wówczas całkowicie wyłączony)

Programów typu antytrojan, antyspyware kilka - chociaż też nie zaleca się skanować nimi jednocześnie… :roll:

Możesz mieć np. AdAware, Spybot, Pestpatrol, SpywareBlaster, …

Firewalla jednego - bo niby jak i na co drugiego ? :wink:

Można mieć ich kilka. Gorzej jak wszystkie pracują w trayu, spowolni uruchamianie komputera, jak i jego prace. W trayu można zostawić co najwyżej 2.

:?:

Jeśli mówisz o firewalu to powinien być tylko jeden.

Ja mam teraz…

  1. Ad-aware

  2. Spybot - Search & Destroy

  3. Spy Emergrncy 2005

i żadnych problemów :!: :slight_smile:

firewall- ogniomórek zaleca sie mieć jednego… ja miałem SP2 i kerio i nawet działały oba dobrze…teraz mam tylko firewalla z SP2 i chodzi super.

PZDR

Firewall jak pisza wyzej jeden.

Antywir’y nie wiem jak sie sprawa ma bo zawsze uzywam tylko jednego (Norton).

A antispyware mozesz miec ile chcesz poniewaz sam je wlaczasz tak jak gre czy inne aplikacje, a antywiry dzialaja w tle i wiecej niz jeden moga sie gryzc (acz niekoniecznie) i powodowac dziwne sytuacje na komputerze.

Z antyspyware polecam:

-Spy Bot S&D 1.4 RC2

-Ad-Aware 1.05 personal

-Microsoft Antispyware Beta1 …jest juz full ?

-Pest Patrol 4.0 lub 5.0 (jesli jest licencja :slight_smile: )

Z antywirow:

-Norton AntiVirus

-Avast

Z firewall:

-Norton Internet Security

-Kerio

-Zone Alarm

mam nadzieje ze pomglem chodz troche :slight_smile:

Antyspyware też mogą mieć moduły ochrony rezdyntnej działające wczasie rzeczywistym:

Teatimer w Spybocie

Adwatch w pełnej płatnej wersji Adaware

ja mam kasperskyiego i ad-adaware

super zero problemow

A jak to się ma do tematu ??

:? :? :?

Ja osobiście korzystałem z ad-ware tylko , teraz gdy mam Pande Platinum 2005 nie urzywam żadnego programu ad-ware 8) …

Ale polecam jeśli macie n.p Nortona , to ad-ware i jakiś programik na Trojany n.p Anty-Trojan i powinno być ok… :slight_smile: