Programy do czyszczenia aktywności


(Doom66) #1

Witam. Mam prośbę do użytkowników. Potrzebuję programów skutecznie usuwających wszelkie dane nt. mojej aktywności na komputerze(o przesyłanych danych i podłączanych dyskach) jak i w internecie. Chodzi mi o program/ programy, który skutecznie będzie potrafił usuwać dane o mojej aktywności z komputera oraz dane nt. plików, które wysyłałem, permanentnie je usuwając. Znacie jakieś programy tego typu? Najlepiej oczywiście w wersji PL, choć po ANG nie pogardzę ;). Prócz tego, jakiś dobry program do szyfrowania danych(ale tutaj domyślam się, że wszyscy polecą to samo- TrueScrypt, którego staram się właśnie ogarnąć).

Pozdrawiam, doom66


(eranet) #2

ja (i pewnie większość tu obecnych) używam właśnie TrueCrypt-a. Co do pytania o usuwanie aktywności to polecam taki program jak TraceRemover. Doskonale sobie radzi z usuwaniem wszelkich śladów aktywności użytkownika w zadanym okresie czasu.


(rgabrysiak) #3

Do usuwania plików tymczasowych, cache przeglądarek etc. możesz wykorzystać np. program CCleaner a do bezpowrotnego usuwania dokumentów np. program Eraser.


(Doom66) #4

Hmm, nic innego niż Eraser rozumiem nie ma?


(rgabrysiak) #5

Do trwałego usuwania danych? CClenaer chyba też ma opcję usuwania danych z ich nadpisaniem a poza tym sprawdź np.:

http://www.dobreprogramy.pl/File-Shredd … 12045.html

http://www.dobreprogramy.pl/Hardwipe,Pr … 30301.html