Programy do czyszczenia rejestru - warto instalować kilka?

Witam, mam pytanie czy warto instalować kilka programów do czyszczenia rejestru systemowego? Np: CCleaner, Jv16, Doctor Tweak. Będą się one uzupełniać, czy może wystarczy jeden np. CCleaner, żeby nie przesadzać?

Pewnie że warto,ja mam 4 i zawsze jeden po dygim (po trzecim też) coś znajduje.

Jeden ale dobry , kilka po sobie tylko rejestr rozkłada

CCCleaner albo Power Tools a unikaj szczególnie takich wynalazków jak “Odkurzacz”

Chyba tobie się coś rozkłada :lol:

Co masz do odkurzacza,jakieś konkrety?

Używam już od dłuższego czasu kilku czyścicieli rejestru,również odkurzacza i wszystko śmiga elegancko.

Trzeba tylko wiedzieć jak używać tego typu programów jeżeli się usuwa ręcznie,ewentualnie można zdać się na automat który za nas usunie odpowiednie wpisy z rejestru.

Moim zdaniem nie ma sensu instalowania więcej niż maks dwóch cleanerów.

Ja na codzień używam i polecam każdemu TuneUp Utilites bądź online Live OneCare a sporadycznie jakiś jv16 PowerTools bądz RegSupreme.

Po prostu po co więcej ? Co ma być wyczyszczone to będzie :slight_smile:

Mi mi sie wydaje że jest sens instalowania kilku - ja mam CClcenaer, Reg Cleaner, Winaso registry optimizer. Każdy z tych programów ususwa inne wpisy zaśmiecajace nasz system

system… sam sie nie zaśmieci :stuck_out_tongue:

Bez żadnych problemów można używać ccleaner’a ,oczywiscie po zainstalowaniu niekonfigurując “go”.

Tak możesz mieć nawet 70 ale czy jest sens?

Poczytaj

Podstawy optymalizacji systemu windows xp :

viewtopic.php?t=39970&highlight=optymalizacja

ja polece CCleaner(nie tylko do rejestru)

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.04.543

ja używam RegSeeker, i najlepiej mi się sprawuje

Ja używam kilku programów do czyszczenia rejestru i zauważyłam, że się na wzajem uzupełniają. Każdy z nich coś znajdzie. Nie należy jednak popadać w przesadę. Uważam, że najlepiej funkcję czyściciela rejestru pełni tune up utylies, bo w przeciwieństwie do innych- np. registry mechanic, registry shower jest w stanie zorientować się, że inny program zoptymalizował rejestr. Wadą tune up jest to, że robi dość duże backupy rejestru po naprawieniu go, zwłaszcza po zdefragmentowaniu. I tak jest najlepszy.