Programy do dzielenia łącza :)

Czy ktoś zna jakieś darmowe programy do dzielenia łącza ?? Takie w których można dokładnie określić max prędkość transferu i gdzie można okerślać różne reguły np po przekroczeniu jakiegośtransferu to prędkość spada i żeby miało licznik ściąganych plików ?? Mam neo 128 i na 2 kompy bo słyszałem że te windowsowskie nie najlepiej sie sprawuje i nie ma możliwości zarządzania :slight_smile:

ja korzystam z Proxy+

konfiguruje sie go w przgladarce internetowej przez adres http://127.0.0.1:4400/ , wiecej o nim (i nie tylko) tutaj

pozdrawiam

A nie ma jakiegoś innego porgramu ?? Nie musi mieć on żadnych dodatkowych bajerów, byle tylko dzielił łącze jak należy :frowning: No i oczywiście żeby był choć trochę bardziej przejrzysty… :?

Np. WinGate 5.0.5

Narzędzie do dzielenia łącza internetowego. Zawiera także m.in. firewall, moduł VPN (Virtual Private Network), filtr pakietów i chroni nas przed wirusami.

A gdybym postawił AP z Routerem (np. D-Link DI624+ ), to czy to zapewniłoby mi rozdzielanie pasma (tzn. chciałbym uniknąć takiej sytuacji, że jeden z komputerów pracujących w sieci całkowicie zapcha łacze)? Czy może nadal potrzebny jest jakiś software?

Musiałbyś mieć router z menagerem pasma taki jak np. BM500 :wink:

Znalazłem program: Kerio Winroute 4.5 Lite (darmowa wersja z Experta), czy ten program dzieli pasmo automatycznie ??