Programy do sprawdzania logów w karcie SD

(tenuzytkownik) #1

Programy H2testw i FakeFlashTest nie wykrywają w ogóle mojej karty, a chcę sprawdzić logi, co by udowodnić w sklepie, że karta jest podrabiana ze względu na sporo mniejszą pojemność niż to jest zadeklarowane w opakowaniu. Jakie znacie inne programy, bądź też “systemowe” sposoby na sprawdzenie logów?

(Indy) #2

Komputer wykrywa kartę ale te programy jej nie widzą? Inne karty SD są wykrywane? Ta wadliwa jest wykrywana przez system jako karta SD czy jako innym typ urządzenia?

Zawsze możesz zacząć wypełniać kartę obrazami ISO ważącymi po kilka GB i w pewnym momencie albo pojawi się błąd zapisu, albo sumy kontrolne części plików będę niewłaściwe.

(tenuzytkownik) #3

Tak, część programów w ogóle jej nie widzi. Jest wykrywana jako karta SD. Przy kopiowaniu przykładowego obrazu ISO do karty pamięci poprzez naciśnięcie prawego przycisku myszy i wejście w “otwórz jako urządzenie przenośne” (inaczej nie da się wejść) wyświetla się komunikat: “Nie można skopiować elementu. Urządzenie przestało odpowiadać lub zostało odłączone”. Jeszcze przyszło mi teraz do głowy, czy by najpierw nie sformatować karty, a potem spróbować odzyskiwać dane. Który program byście do tego polecali?