Programy do zmiany wyglądu XP

Witam.

Jak w temacie… co polecacie do zmiany wyglądu XP (dokładniej MX ale to prawie to samo :smiley: ).

Interesuje mnie najbardziej jeden efekt do którego programu pod XP-ka nie idzie nigdzie dorwać a mianowicie takie spalanie okienek jak na Linuxie pod koniec filmiku :slight_smile:

http://pl.youtube.com/watch?v=xC5uEe5OzNQ

Oraz czy istnieje mozliwość zrobienia na XP takiego efektu przy przełączaniu okienek jak w viście? (również jest na filmiku)

Pozdrawiam

Takie coś jest zarezerwowane dla Linuksa :stuck_out_tongue:

Co do przełączania okienek jak w Viście masz niżej kilka linków:

viewtopic.php?t=185022

http://www.mydigitallife.info/2007/10/3 … indows-xp/

http://www.tuningxp.yoyo.pl/viewpage.php?page_id=9

brico pack czy jakoś tak,miałem to kiedyś podmieniło mi dosłownie wszystko ,dżwięki,okno logowania,okienka,paski ,ikonki,kosz wszystko , oczywiście xp-ka na viste! polecam,przynajmniej testowałem :slight_smile: miałem to http://shp.net.pl/modules.php?name=Styl … aInspirat2 :slight_smile:

ja polecam BricoPack Vista Inspirat Ultimate 2

http://www.crystalxp.net/galerie/num.130.htm

Właśnie podobna rozmowa ma miejsce w dziale “na luzie”, zajrzyj i tam. Co do spalania okienek i gumowych okienek : widać, że Linuksa robią z miłością, a Windows dla pieniędzy…

Hehe tak też myslałem… co prawda mam z 20 wersji Linuxa i to nawet oryginalnie nagrane i choć co prawda ubuntu i kubuntu są bardzo ładne i szybkie i nie wiem jakoś nie moge sie przyzwyczaić :frowning:

Słyszałem teorie że na Linuksie takie bajery maja mniejsze wymagania, czy to prawda? konfig. mojego kompa macie powyżej… jak myslicie czy jak bym napakował troszkę tych programów typu beryl itp. na Linuksa to czy komp by ruszył z mijsca i chodził beż zadnej sciny?

ja rowniez polecam to co kolega alfa78 :))

Ehhh wiem “magdalena1990” ale cóż jak wyżej… gdybym nie przywykł tak do windowsa to bym zainstalował linuksa i płytki Win install już nigdy do ręki nie wziął :slight_smile: ale cóż…

AAA własnie co do vista inspirat… znam program na wylot, myslałem że to nowość i zainstalowałem chyba jakaś alfe albo jedna z pierwszych, jednym słowem ostro zwaliłem system ;/ połowa .exe przestała działac, zaczęły sie robic potężne błedy a na koniec program przestał działać… ehh był format…

Też nie jestem za bardzo linuksowa (obiecuję sobie popracować na tym w wakacje), ale wiem na pewno, że na tym samym komputerze te same wygaszacze z Linuksa w Windows chodzą mi duuuużo gorzej.

dodane

(odpowiadam na pytanie krisa6661991, w czasie, gdy pisałam, pojawiy się kolejne posty)

Ściągnałem tego winflip i jest problem bo wyskakuje komunikat “the alphabet file has a problem” i sie nie odpala… tam razem w paczce są dwie dll-ki "WFHook.dll’ i "wfl_default.dll’ może trzeba je gdzis dokleić?

W dniu 04.05.2008 , o godzinie 18:15 został dopisany post przez kris6661991

A nie juz spoko :slight_smile: to była jaka kiczowa wersja bez… nie wiem czego ale druga jaką ściągnąłem miała więcej dll.-ek i chodziła bez problemu :slight_smile:

wlasnie dla tego mowilem ze wersja vista inspirat 1.1 jest dziadowa bo jest niestabilna i wogole. dlatego o tym mowie zeby nikt nie bral tej wersji tylko zebyscie brali wersje 2.1.0 :))

Ja polecam Vista Inspirat Ultimate http://www.crystalxp.net/galerie/num.130.htm

hehe już troszke mam… na pierwszo ogien poszedł vista inspirat i uruchomione funkcje które sa wg mnie fajne :slight_smile: Jako drugi programik poszedł WinFlip ver0.41 - sprawdzony przeze mnie - działa, stabilna polecam :slight_smile: Teraz jeszcze gdybyscie mogli to podajcie jakiś ciekawy programik do efektów przy otwieraniu, zamykaniu i minimalizowaniu okienek bo wszystko cacy ale to takie dziadowskie pozostało :slight_smile:

  • Visualtooltip22 do podglądu okienek,

  • Yodm3D lub jego potomkowie na pulpity ustawione w sześcian,

  • Panel Sterowania->Wydajność i konserwacja->Dostosuj efekty wizualne->Efekty wizualne na animację okienek (ale taka piękna, jak w Linuksie, nie będzie),

  • Rocket Dock/Object Dock/Moby Dock/cokolwiek Dock na pasek szybkiego uruchamiania.

Mam nadzieję, że masz dużo RAMu.

ewentualnie spróbuj przebrać Windowsa w ciuszki Mac OS X Tigera. Bardzo fajnie modyfikuje system program FlyakiteOSX, a po instalacji system działa stabilnie i moim subiektywnym zdaniem jakby ciut żwawiej. Poza tym domyślna windowsowa animacja minimalizowania okien (szczególnie tych nie zmaksymalizowanych) prezentuje się dużo ładniej, gdy pasek jest na górze ekranu :slight_smile: Więcej o FlyakiteOSX przeczytasz tutaj. Dodam tylko, że jeśli zamierzasz to zainstalować, to zrób to wtedy, gdy wszelkie ServicePacki i MS Offic’y będą już zainstalowane (kiedyś po instalacji MS Office straciłem ikony z Vista Instpirat [chyba]).

ja najbardziej polecam ze wszystkich innych VistaMizer2.2 . Niestety takiego programu nie ma w dobreprogramy.pl/ ale… jest tutaj: link: http://vistamizer.en.softonic.com/

VistaMizer 2.2 nie muli kompa jak visty transforationy. jak zaznaczysz na full to ci zmieni dosłownie wszystko - masz winflip, siebar jakiś itp. ale radzę:

jak instalalujesz to lepiej nie zaznaczaj “apps” bo wtedy będą takie zamulające programy. m.in.: siebar, winflip i różne niepotrzebne śmieci które zaśmiecają i… zamulają.a więc nie zaznaczaj apps. lepiej ściągnać sobie zamiast Winflip to TopDesk’a (ma nawet dwa nowe rodzaje - ten temat w następnym dziale) jeżeli koniecznie chcesz jakiś z apps program to kliknij obok jego napisu “+” i tam zaznacz sobie jaki/eś program/y. i nie zaznaczaj (broń boże jak nie chcesz żeby szperał w opcjach systemowych! !!

więc dlatego nie zaznaczaj tego Apps’u i sys bo:

Apps:

zamuli odczuwalnie troche kompa

trudno je usunąć (bo jest taka rzadkosć: jak usuwasz to niektóre elementy trzeba ręcznie usuwać - z np: dysku C)

Sys:

nie zamula ale jak vista transormationy packi przechodzi w rejestr i w pliki systemowe

Jeszcze jedna rada:

żeby uniknąć tej rzadkosci (bo ta rzadkosć jest przez osobę) jak chcesz zmienić na stary dobry XP to po prostu… zmień wygląd na XP. ale uważam zę to jest lepsze ponieważ wykląda 100 razy podobnie do visty niz ze transormationy i jakiś tam BricoPack Vista Inspirat. nie ma z nim problemów ogólnie :slight_smile: tylko 1 maluśki i te 2 w doborze :slight_smile:

Hehe z ramem jest średnio :slight_smile: Jak zainstalowałem Mx-a + GG + Aimp + Rocket Dock + Efekty typu UberIcon + Sterowniki do Audigy… i wychodzi że po zwolnieniu ramu zostaje jakies 560 z 768 dlaczego tak dużo? w sumie chyba tylko la tego że MX rezerwuje sobie niecałe 128MB, powiem że w nic prawie nie gram, tzn jak juz to NFS, Gothic, GTA San Andreas, Prince Of Persia… i takie tam :slight_smile: chodzą dobrze nawet bardzo dobrze :slight_smile: ( zwarzając na to że jestem “fanem” wysokiej jakości dźwieku i eax-a a mam karte która to niestety robi programowo a nie sprzętowo więc ciągnie na to z procka)

Viste (wygląd) mam już jakieś 5 godzin i trochę sie nudzi :slight_smile: chyba czas na zmiane w Mac OS ;d

>Hehe dodam tak offtop że to mój pierwszy post ale to chyba najfajniejsze forym w necie :slight_smile: jak na innym zadam pytanie to po tygodniu mam 2 odpowiedzi a tu 10 minut i już można kombinować :slight_smile: jestem mile zaskoczony. Dzięki<