Programy na suse

na stronie http://jakilinux.org/linux/suse/opensuse-101/ napisano

skad wziac ta dodatkową cd?? (sciagam sobie teraz DVD z systemem) trzeba ją kupić czy jak???

czy moglby ktos mi polecic jakiegoś linuxa prawei calego spolszczonego i zeby baaardzo prosto instalowalo sie programy?? mam z tym problem z mandrivą… jest jakis prostrzy system??

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 12:41

sciagam suse i czytam o nim i same złe opinie niestety… ze nie dporacowany itp… wiec moze jakis inny linux? oprucz mandrivy bo tą mam i zalezy mi zeby ten system byl dosyc nowy po to zeby zawierał np jakaś nową wersje openoffice PL

Ja zawsze polecam Slackware, ale u niego z ta instalacja programów jest tak nie za łatwo, najłatwiej to chyba na (U)(K)(X)buntu

spodobal mi sie ten suse ale na kazdym forum piszą tylko jakei mają z nim problemy jakie sa w nim błędy :((: chyba jednak zostane przy mandrivie

Te programy sa chyba w platnej wersji, nie ma zadnej dodatkowej plytki to blad sie wkradl na ta strone. W darmowej sa chyba tez a jesli nie to latwo je doinstalowac poprzez yast. Z tymi bledami w wersji 10.1 to wszystko jest juz ok, wystarczy zaktualizowac system. Wiesz najczesciej o bledach wieszcza poczatkujacy bo cos sie nie udalo im zrobic, nie zawsze z winy suse. Zawsze tez mozesz sciagnac wersje 10, ktora jest b.dobra.