Programy na Windows 95

(system) #1

Witam. Niedawno postanowiłem poznać dawne (przynajmniej dla mnie) dzieje informatyki i odpaliłem w VirtualBoxie system Windows95. I tu moje pytanie pytanie: znacie jakieś programy które były popularne w czasach świetności Windowsa 95?

Z góry dziękuję za każą odpowiedź.

(Qba Lukaszczyk) #2

Poszukaj gier jakichś starych. Ja, gdy miałem Windę 95 kompa używałem tylko jako maszyny do pisania (jeden edytor tekstu, nawet internetu nie miałem).

(kijek) #3

Jeśli chodzi o gry, to Dungedon Keeper, Genewars, Civilization I i Broken Sword: The Smoking Mirror.

(szymonek760) #4

nie znam gier oraz programów na windows 95 to bardzo bardzo stary system :-({|= windows 98 ma jeszcze kilka programów działających

(Danielm86) #5

Opera 1.0,

Gry> DOOM, Wolfenstein 3D

(Kpc21) #6

Netscape Navigator 4. Albo i 3.

(Kuczkowiak) #7

Z gier jak dobrze pamiętam to:

Anthoter

Prince of Percia

Test Drive

(system) #8

Zbiera się ładna kolekcja, ale co do przeglądarek to jest pewien problem. Opisałem go na innym forum (klik), ale nie dostałem odpowiedzi. Może ktoś z was pomoże z tym problemem?

Jeśli chodzi o Win98 to instalka (i sam system) zabiera za dużo miejsca, poza tym staram się ograniczać piractwo, a na win95 dostałem starą licencję od kumpla.

-- Dodane 02.07.2010 (Pt) 18:28 --

OK rozwiązałem problem z siecią, zabieram się za wypróbowywanie programów z listy którą tu stworzyliście :smiley: