Programy przestają działać na Windows 7

Witam!

Od okolo dwoch tygodni mam problem ze swoim komputerem. W czasie pracy, najczesciej uzywajac przegladarki, w losowych momentach program przestaje działać (pojawia się komunikat windowsowy lub aplikacji). Nie jest to jedna problem dotyczacy przegldarek, bo czasem jest to przeglądarka, czasem Citrix itp.) Zdarza sie, że np. wszystkie aplikacje, które w jakiś sposób korzystają z internetu przestają działać równocześnie (np. chrome, citrix i firefox naraz). Przy chromie odpala sie dodatkowo software reporter tool i znaotowalem, ze uruchami sie rowniez WerFault. Jezeli probuje ponownie wlaczyc np. chrome to jeszcze raz wywala komunikat, ze program musi zostac zamkniety. Dodatkowo po wybudzeniu z uspienia potrzebny byl reset systemu, przez co wylaczylem przechodzenie w tryb uspienia. Antywirus i Malwarebytes niczego nie wyłapuje i nie wiem jak zdiagnozować ten problem, a co dopiero się z nim uporać.

W sumie z powyzszego opisu nie za wiele moze wynikac, domyslam sie ze wypada zalczyc logi z systemu, ale nie bardzo orientuje sie jak uruchomic poprawnie scan w OTL. Jeśli do diagnozy potrzebne jest przeskanowanie komputera jakimś innym program, to proszę o jego nazwę.

Z góry, dziękuję za pomoc!

Prawdopodobnie infekcja systemu.
Zapoznaj się z regulaminem działu Bezpieczeństwo.
https://forum.dobreprogramy.pl/t/regulamin-dzialu-bezpieczenstwo/490282

Przygotuj raport FRST zgodnie z poniższymi zasadami:

Przeniesiemy Twój temat do działu Bezpieczeństwo, a tam specjaliści przeanalizują raporty i powiedzą co masz zrobić…

Dzieuje za informacje. W miedzyczasie przepuscilem system jeszcze przez AdwCleaner i Jetclean. Wywalilo cala fure bledow i zdalem sie calkowicie na oba te progmray kliklajac “napraw”.
Dodatkowo zastosowalem sie do powyzszej instrukcji i skorzystalem z FRST. Jako ze nie moge dodawac plikow na forum podaje link do wygenerowanych plikow tekstowych. Akurat jak to pisalem wywalilo moj ulubiony blad i musialem restartowac system…

x.txt (2,5 KB)

1 polubienie

Zastosowalem sie do instrukcji, zamieszczam fixlog
@edit
Jasna ■■■■■■■, ale ze mnie niemota. Nie uruchomilem FRST jako admin i prawdopodobnie z tego powodu nie usunal dwoch kluczy z WinThruster’a. Jednak chcialem wspomniec, ze zainstalowalem go dopiero wczoraj, wiec to nie on byl zrodlem klopotow. Jezeli to wazne to moge to usunac recznie w rejestrze.

@Edit2
Wyglada na to, ze problem z aplikacjami zniknal. Podzeikowania dla Acorus’a.
Jednak nadal jest problem po wyjsciu komputera z uspienia. Po wybudzeniu po prostu system sie zawiesil i musialem robic hard reset. Mozna to tutaj podpiac czy zalozyc gdzies indziej nowy temat?