Programy psujące system!

Witam!

Zapraszam do podawania programów, które zrobiły wam z świeżej Visty wadliwy system , który trzeba było długo naprawiać albo nie dało się naprawić. Ten wątek pomoże nam uniknąć klnięcia po wadliwym sofcie.

Na początek:

Registry First Aid Platinum

Po usunięciu błędnych wpisów zaczęły mi wyskakiwać przy każdym uruchomionym programie komunikaty “Program wykonał nieprawidłową operację”. Po kilku uruchomieniach tego samego programu samo się naprawiło, tak jakby system sam sobie to skorygował, ale żałowałem że ściągnąłem sobie do przetestowania ten program.

Pozdrawiam :slight_smile:

Jak się nie umie … zastosować programu to i potem są problemy :slight_smile:

Temat dziwny - dla jednego program będzie w pełni wykorzystany, bowiem user ma świadomość, dlaczego ten program ma na twardzielu, dla innego będzie to początek problemów. Każdy program w jakiś sposób “psuje” system , jak jeszcze do tego dodać instalowanie na próbę, z ciekawości…

instalowanie, a potem zakładanie tematów na forach do czego ów program i jak się go obsługuje :slight_smile:

System ma swoją wydolność, ale ciekawość userów “ssaczy” jest bez granic - przepraszam - granicą jest tutaj format C:…

Pozdrawiam

Zauwazcie ze jest od groma programow ktore udaja antywirusy spyware removery etc…a w rzeczywistosci robia bajzel na dysku i zamiast usuwac, zapobiegac infekcji to wrecz przeciwnie :wink:

Złączono Posta : 23.04.2007 (Pon) 17:11

Zauwazcie ze jest od groma programow ktore udaja antywirusy spyware removery etc…a w rzeczywistosci robia bajzel na dysku i zamiast usuwac, zapobiegac infekcji to wrecz przeciwnie :wink: Bardzo czesto maja nazwy podobne do znanych programow, zeby nieuwaznego uzytkownika smylic :wink:

Są programy psujące system np. Norton SystemWorks a są programy naprawiajace np. Jv16 Power Tools. Sa Viry i są Antyvirusy. Aby program nie był “psujący” najpierw musi autor dobrze go napisać… a uzytkownik sie nim umiejetnie obsługiwać. Każdy uzywa programów jakie mu pasują.

PS. Ten temat to sie nadaje do działu “Na luzie”.

No trudno. Chciałem dobrze, ale widząc wasze zdania proszę o usunięcie wątku. :slight_smile:

Ja miałęm problemy z Alcoholem 120%. Jak zainstalowałem to system się non stop restartował, ledwo się uruchomił to szukał wirtualnego napędu CD i restar ze zabardzo nic niemogłem zrobić. Ale jakość w trybie awaryjnym poradziłem soebie z tym problemem.

Dokładnie mam ten sam problem po instalacji Alcohol 120% :? …ja niestety nie mogę wejść nawet w trybie awaryjnym bo się zaraz komputer restartuje :frowning:

Mam 2 systemy operacyjne, Xp na szczęście działa dobrze…

może ktoś podpowie mi co mogę zrobić, żeby usunąć ten problem?

  1. Proponuje odpalić płytkę (boot cd) z Vistą i wtedy dać opcje napraw system.

  2. Menu trybów przy uruchamianiu i uruchom w ostatniej dobrze działającej konfiguracji lub ostatniej działającej kopi przywracania systemu

  3. Reinstalka :slight_smile:

Borut dzięki wielkie… skorzystałem z Twojej drugiej opcji i na szczęście tylko to wystarczyło, żeby podnieść system na nogi :wink: z tych nerwów zapomniałem wogóle o tej opcji podczas uruchamiania. :slight_smile: wszystko już dobrze działa.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za podpowiedź :wink:

Zawsze chętnie pomogę jak będe mógł. :slight_smile:

RegCleaner i TuneUp Utilities 2007 też mogą popsuć system jeśli się nie wie co można usunąć. Swoją drogą chyba z produktów symanteca nie korzystałeś bo widzę że się nie znasz! A ja korzystałem z każdej wersji od 2004 (AV, SW, IS). A obecnie korzystam z NIS 2007! I mogę go tylko polecić!

Znam miałem też do wersji 2004, jestem strasznie z nich nie zadowolony. Wszystko mi sie tuz po instalacji odrazu muliło. Komp… a nawet kursor…

Jestem doświadczonym uzytkownikiem, ten problem mogłem usunąć tylko przez usunięcie pakietu.

Złączono Posta : 24.04.2007 (Wto) 14:05

Dalej się nie kłóce… Odpuść sobie kazdy ma swoje zdanie o tym.

Mi alcohol dobrze chodzil, jedyne problemy polegaly na tym, ze to byl pirat i ciagle sie czepiial licencji XD ale jako iz program mialem tylko na 5minut, bo potrzebowalem zgrac obraz plyty na dysk, a w Nero za cholere nie moglem znalezc takiej opcji XD

A dla osób które nie chcą

to polecam zapoznanie się z tą listą

http://www.iexbeta.com/wiki/index.php/W … ility_List