Programy uruchamiające się ze startem systemu

Witam!

Mam system Windows XP z dodatkiem Service Pack 2. Trochę długo i wolno działa komp :frowning: i dlatego mam pytania:

  1. Co mogę odznaczyć z autostartu.

msconfig18fw.png

msconfig24az.png

Dodam, że pocztę odbieram przez WWW to mks_mail chyba mogę odznaczyć (pisze bo może ktoś pomyśleć, że korzystam np. z OE).

  1. Czy jakbym usunął ten program od neostrady a stery od modemu zostawił i skonfigurował ręcznie połączenie szerokopasmowe w systemie to szybciej by się uruchamiał bo widzę ,że przy starcie teraz uruchamiają się programy od niego CnxMon, Watch,TaskBar icon :?

Proszę o odpowiedzi tylko doświadczonych userów którzy są pewni tego co mogę odznaczyć a nie żeby jakieś dziecko neostrady mi pisało żeby wszystko odznaczyć :evil:

jusched :arrow: Java

Adobe Gamma :arrow: proces jednego z produktu Adobe/Macromedia

Soundman :arrow: ikonka odpowiadająca za głośność (głośniczek w trayu)

Adobe Reader Spe… (podaj całą nazwę) :arrow: również proces produktu Adobe/Macromedia

OK. Dzięki. A mogę tego mks_mail skoro korzystam z webmaila i nie zamierzam tego zmieniać ??

Ta ikonka głośnika to napewno mogę ??

Tutaj widać dokładniej.

msconfigdok4kl.png

Jak ktoś wie co jeszcze mogę to proszę napisać :slight_smile:

Jeżeli korzystasz z innego oprogramowania ,to możesz wyłączyć.

W razie czego możesz zaznaczyć z powrotem. ;]

To najpierw odznacz w panelu sterowania opcję ,aby nie było ikonki w trayu.

Po restarcie kompa sprawdź ,czy masz dalej SOUNDMAN.EXE w msconfig.

Odznaczyłem jusched, Adobe Gamma, Adobe Reader Speed launch oraz tego mks_vir. Od razu szybciej troszkę komp się uruchomił :slight_smile:

Dzięki.

możesz również wyłączyć:

gdzie pozbędziesz się ctfmon , panel sterowania-> opcje regionalne i językowe-> język-> szczegóły-> zaawansowane Wyłącz zaawansowane usługi tekstowe

ja do takich nie należę :frowning:

Najbardziej obciąza ci start systemu aplikacja dostępowa neostrady.

Usuń ja całkowice pozostawiając tylko sterowniki od modemu i skonfiguruj połączenie:

Jezeli chcesz miec aktywne połaczenie po starcie instalujesz program:

http://shider.net/AutoConnect/