Programy usuwające spyware

Na rynku mamy dwa główne bezpłatne programy usuwające Spyware

  • Ad-Aware Personal

  • Spybot Search Destroy

Używałem obydwóch, ale nie wiem na którego się w końcu zdecydować. Więc założyłem ankietę, zaznaczcie który program jest waszym zdaniem lepszy, ewentualnie do tego jakieś komentarze.

Można używać oba programy naraz, nic nie stoi na przeszkodzie ;]. Ja używam Ad-aware.

Mk13 , zaleca się stosowanie tych aplikacji w duecie ! ;] Obie są niezawodne ;]

Ja nie zagłosowałem bo na dwa nie można :stuck_out_tongue:

Używam obydwóch i jestem zadowolony :wink:

To ja też używałem obydwóch i przy tym zostanę. :wink:

Ja tak sie zabezpieczam Windows Defenders + Ewido anti-spyware i jest ok

Hmm… ufasz zabezpieczeniom Microsoftu :slight_smile: ? Ich francuskie serwery we francji zostały shackowane takie mają zabezpieczenia :stuck_out_tongue:

Ten program jest niczego sobie, skanuję nim czasem on-line.

Ich bazy wzajemnie się wymieniają więc warto przeskanować system obydowami programami.

Do tego warto mieć coś co działa w tle (monitor rezydentny) ==> jednym z lepszych jest darmowy windows defender.

Może uściślmy, można mieć obydwa programiki ale nie wolno kotrzystać z nich jednocześnie. W Spybot search & destroy można uruchomić moduł TEATIMER żeby sobie działał w tle. W adware w wersjach Personal moduł ochrony rezydentnej Adwatch nie jest dostępny.

TeaTimera nie warto bo sie drze o wszystko przy instalacji np. WMP.

A Windows Defender to produkt Microsoftu a Microsoft jeśli chodzi o zabezpieczenia to włamali się na ich francuskie serwery i nigdy czegoś takiego nie zainstaluję. A modułów rezydentnych nie uruchamiam bo mam procesor 233mhz na tym laptopie.

A w jakim innym darmowym programie masz ochronę w czasie rzeczywistym :roll:

I bardzo dobrze 8)

Chcesz żeby Ci się coś instalowało bez Twojej wiedzy :?

Jak tak, to z niego nie korzystaj 8)

Oba programy są rewelacyjne…

Nie mieć tych progrosów na PC to samobójstwo :wink:

Właśnie moduł TeaTimer jest ochroną w czasie rzeczywistym

Miałem Spybot Search&Destroy i razem z aktualizacją dostałem trojana który podmieniał stronę startową w IE

I co jeszcze kuku wyskoczyło z monitora :hahaha:

Kocham czytać takie bajki spod pieca :stuck_out_tongue:

Ad-aware SE Personal 1.06 :smiley: Raczej używam tego… Wcześniej używałem Spybota, ale po przeskanowaniu Ad-Aware za dużo już ne wykrywał… Jak dla mnie Ad-aware SE Pro jest najlepszym programem do usuwania Szpiegów :D.