Programy w Autostarcie

Mam problem , czy moge wyrzucić z Autostartu takie pozycje,jak:NvCpl-Rundll32 oraz NvMedia Center Rundll32 Program Error Doctor wyrzuca mi podczas skanowania te pozycje do usuniecia .Na razie nie usunąłem,gdyż nie mam pełnej wersji tego Doctora.Co to sa za programy? Dokładna ścieżka to C:|Windows|System32\NvMcTray.dll,NvTaskbarInit oraz System32\NvCpl.dll,NvStartup. Czy Errorowi można ufać?

To wszystko od sterownika karty graficznej nvidia.

Nie wiem co to za program, ale na sam początek polecam reinstalację sterownika:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Mam kartę graficzną NVIDIA GeForce FX 5200 .Gdzie ściąnąć najnowszy sterownik do tej karty? Co to est za program Gigabyte VGA Utility Manager? Co to jest NVIDIA Drivers w ramach listy Dodaj/Usuń programy?

Gigabyte - proces od płyty głównej, zostaje.

Te od NVidii również radzę zostawić, a Drivers to sterowniki.

Sterowniki ze strony producenta najlepiej, tylko napisz jeszcze jaki masz system :slight_smile:

Tylko jakie ;]

Pod FX 5200 spróbuj 56.72

http://www.3dnews.ru/download/drivers/nvidia/

Mam System XP professional. karta graficzna NVIDIA GeForce FX 5200.W Panel Sterowania >> Dodaj/usuń programy figuruja nst. pozycje : Athlon 64 Proccesor Driver, Gigabyte VGA Utility Manager oraz NVIDIA Drivers . Czy z tego miejsca mam usuwać NVIDIA Drivers ? A może lepiej wejść we Wlaśćiwości “Komputer” i tam dojść do >.Sprzęt>>Menedżer Urządzeń>>Karty graficzne >> Odinstaluj Steroenik.Czy tak tez można ? Czy lepiej ta pierwsza metodą ? Wczoraj uruchomiłem jkone programu Gigabyte i zaproponował ściągniecie uaktualnień .czy mozna z tego bezpiecznie skorzystać ? W tym czasie wyskoczyła Zapora i zapytala sie ,czy ma ten program odblokować? W tej chwili mam ściągnięte 2 Sterowniki,a mianowicie 93.71_forceware_winxp2k o wielkości 61,4MB oraz drugi 56,72 winxp24whgl. Ktory ew. zainstalować?Wczoraj ten program czyszczący Driver Cleaner 3.3 nie chcial mi sie uruchomić w trybie awaryjnym.Dlaczego? I czy trzeba go koniecznie użyć? Czy do odinstalowania Sterowników mozna użyć programu Smarty Uninstaller? I jeszcze najważniejsze .Wczoraj juz probowałem zmienić sterowniki ,ale mi za bardzo nie wyszlo .Probowałem z tym większym plikiem .Ale potem mialem problem z porzadna konfiguracja .Kreator uparcie prosił o płyte instalacyjna ,a ja przeciez ściagalem sterownik z Internetu. I dlatego na razie powrócilem do punktu wyjścia. Postanowilem lepiej sie przygotowac do kolejnej proby.Czy przy używaniu Cleanera mialem zaznaczyc Nvidia oparty o chipset Force? czy tylko nvidia?.Teraz mam Sterownik karty graficznej z 2004.07.12 o numerze 6.1.7.6.czekam na kolejne podpowiedzi .Jestem ciekawy czy będę w końcu w stanie samodzielnie uaktualnic sterownik karty graficznej. Pozdrawiam

czy stosowałeś się do tej Sprawdzonej Porady

czy jest jakiś komunikat :?:

nie mam karty graficznej(zintegrowana), nie za bardzo się na tym znam,

ale wydaje mi się, że to po prosty apleciki do kontrolowania ustawień

karty, jeden w panelu sterowania( wskazuje na to cpl - control panel),

drugi do wyświetlania ikonki i konfiguracji karty w zasobniku syst.;

rundl32 wywołuje dll-e sterujące nimi; powinieneś wiedzieć, czy masz

to w panelu i zasobniku; jeśli chcesz mieć ciągły dostęp do konfiguracji

karty, powinieneś zostawić, jeśli nie, możesz chyba??usunąć, oczywiście

z autostartu, nie w ogóle; a tak na marginesie - dlaczego nie sprawdzisz

w dokumentacji karty?

Na razie usunąlem te dwie pozycje z Autostartu. Komputer włącza się i wyłącza normalnie .Obecnie mam w Autostarcie dwie pozycje ,a mianowicie Antywirus i Antyspyware . Czy coś jeszcze powinno być ? Czy coś mi brakuje w obowiązkowym Autostarcie ? Czy tutaj nie ma nic systemowo z góry ustalonego ?

Na tej stronie wystarczy, że napiszesz słowo, które się znajduje w autostarcie i Ci wykaże od jakiego programu jest dany wpis :wink: