Programy w laptopie widzą kartę zintegrowaną

Witam,

Zacznę od tego jakiego laptopa posiadam. Asus X52J, procek IC i5 - 460M, 4G pamięci, grafika nVidia GeForce 310M, system Win 7 64.

Problem polega na tym iż w menadżerze urządzeń nie jest widoczna ta karta graficzna. Zamiast tego wyświetla Intel® HD Graphics. Przy próbie instalacji odpowiednich sterowników, program instalacyjny wyświetlał komunikat o braku podłączenia sprzętu. Zacząłem się bawić trochę w Biosie i znalazłem opcję “Boot VGA controller selection for” która była ustawiona na Reaserved, zmieniłem ją na Vista/Windows 7. Po tym zabiegu w menadżerze pojawiła się oprócz Intel® HD graphics właściwa karta. Problem w tym że w tym momencie zmniejszyła się wydajność niektórych programów i gier, zaczęły się zacinać itp.

Proszę o sensowne porady, czy formatować kompa i próbować znaleźć jakieś rozwiązanie podczas kolejnej instalacji Win, czy może uszkodzona jest płyta główna.

A czy nie instalowałeś jakichś innych sterowników niedługo przed pojawieniem się problemu?

http://www.nvidia.pl/object/notebook-win7-64bit-267.76-whql-driver-pl.html Instalowałeś te sterowniki ?

Tak zainstalowałem te sterowniki.

pasterzem ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A czy zmieniłeś w ustawieniach Nvidii globalne ustawienia związane z wyborem karty graficznej przez system ?

Mój Komputer -> Otwórz Panel Sterowania -> Panel sterowania NVIDIA -> Ustawienia 3D -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> Ustawienia globalne Preferowany procesor graficzny - > Procesor NVIDIA o dużej wydajności -> Następnie zastosuj i gotowe powinno działać :slight_smile:

To też już zrobiłem.

Dla przykładu wchodząc ustawienia Pro Evolution Soccer, pokazuje mi że wykrył moją kartę graficzną ale podaje że ma ona 64 mb, a nie 1gb. Z kolei na CCleaner wyświetla mi kartę Intela.

PES’owi nie ma co wierzyć, wszak nie jest to program typu Aida. W każdym razie niektóre gry u mnie działają automatycznie inne zaś muszę przestawiać ręcznie. W tym samym miejscu co w/w ale po kolei każdy exe dodaje i jakoś nie miałem większych problemów.