Programy w tray'u jak się pozbyć

(system) #1

mam taki oto problem otóż wraz ze startem systemu uruchamia mi się wiele progsów chowających się w tray'u nie ukrywam że trochę to spowalnia włączanie się sytemu TU znajduje się zdjęcie z programu Starter w którym to pokazane są programy uruchamiające się ze startem systemu powiedzcie które moge bezpiecznie odznaczyć czekam na odpowiedzi z góry thx

(Zvhirek) #2

napewno :

* swg (jezeli nie uzywasz)

(goomish) #3

No to lecimy... :slight_smile:

1. Odinstaluj aplikację dostępową Neostrady i zamiast tego utwórz (w oknie Połączenia sieciowe) normalne połączenie szerokopasmowe. Usuniesz kilka pozycji z autostartu a co ważniejsze pozbędziesz się tego francuskiego gniota.

2. Usuń pozycje mające w nazwie HP - HP Digital Imaging itp, itd. Drukarka i bez tego będzie działała znakomicie

3. Usuń updatera Sunowskiej Javy. Aktualizację w razie czego zrobisz sam, ręcznie

4. Zastanów się czy potrzebujesz wszystkich hmm... pierdułek od Creativa. Te, które nie są niezbędne wyłącz

5.Ctfmon też nie jest potrzebny jeżeli nie używasz wielu języków i układów klawiatury

6.DWQueuedReporting też raczej potrzebny nie jest. No chyba, że chcesz aby system był w ciągłej gotowości do wysyłania raportów o błędach MS Office :slight_smile:

1. ATICCC - nie masz aby problemów z pisaniem niektórych polskich literek? :slight_smile:

7a. VGAUtil - to chyba też potrzebne nie jest. Ikonka sterownika zntegrowanej karty graficznej (chyba Intela), zbędna jeśli masz ATI.

(Tezarrus) #4

odznacz wszystko .

(Tazo) #5

tezarrus tak jak kolega napisał, odznacz wszystko ponieważ nie masz żadnych systemowych procesów uruchomionych w tle więc to nie powinno zaszkodzic systemowi.

(goomish) #6

Nie jestem pewien, czy powinien odznaczać rzeczywiście wszystko. Antywirus i Windows Defender mimo wszystko lepiej żeby działał. Programiki od bezprzewodowej klawiatury i myszy pewnie też - zwłaszcza jeżeli ktoś chce/lubi wykorzystywać pełnię możliwości tego sprzętu (dodatkowe przyciski itp, itd). Soundmax daje możliwość uruchomienia korektora graficznego dźwięku (i co ważniejsze - JackSensing). No i na koniec aplikacje do komunikacji via BlueTooth. Można wyłączyć i uruchamiać w razie potrzeby ręcznie jeżeli nie korzysta się z tego często i regularnie, np. do komunikacji z telefonem itp.

(Mateuszosinski) #7

Jak dla mnie to spokojnie zamrozić można:

*Programy Creative'a

*CTDVDDET

*CTHelper (szczerze powiedziawszy, nigdy się jeszcze nie spotkałem z takim programem, ale lepiej jest poszukać w googlach co to :slight_smile:

*Nero

*SoundMan

*SunJava

*swg

co do reszty - prawda jest taka, że większość sprzętu (np. klawiatura USB, czy drukarka HP) powinny spokojnie działać bez tych program. Jedyną wadą jaką możesz dostrzec w czasie używania będzie brak opcji "rozszerzonych".

Co do ATI - jak dla mnie to lepiej wyłączyć i włączyć dopiero gdy zaczynasz w coś grać albo potrzebujesz jakiś lepszych efektów na monitorze.

Co się tyczy Avasta - kiedyś odkryłem dość ciekawy trick z tym autouruchamianiem, który polegał na tym, że szybciej program włączał się poprzez kliknięcie niż poprzez autostart (niestety nie korzystam już z Avasta i opcji tej nie jestem sobie w stanie przypomnieć)

Tak troszkę OT, to powiem, że u mnie na komputerze do autostartu załadowana jest tylko jedna aplikacja: AQQ :slight_smile:

(Tezarrus) #8

ale do czego Ci menadżer sterowania klawiatury w tayu jak i tak tak pewnie tego nie włączasz, a klawiatura i myszka działa i bez tego- imo jest to zbędne i tylko komputer się dłużej włącza - mała poprawka zostaw tylko antywira.

(G DATA Software) #9

polecam:

start -> [wpisać] msconfig [enter] / [przejść do zakładki] uruchom [odznacz niepotrzebnie ładujące się aplikacje. Poznasz je gdy klikniesz "ukryj wszystkie usługi ...."] / [przejdź do zakładki] uruchamianie [wykonaj tą samą czynność]...

powodzenia :slight_smile:

(system) #10

Radzę nie stosować się do tych zaleceń.

Zresztą będzie to o tyle łatwe, gdyż w msconfig brak jest zakładki uruchom.