Programy w wersji portable?

Witam!

Jak zrobić program “portable”, chodzi mi dokładniej o Norton Antivirus 2007, chce przeprowadzić skanowanie komputera na którym nie mam możliwości zainstalowania oprogramowania? I czy się w ogóle da takie coś zrobić? Czy każdy program da się zrobić “portable”?

Pozdrawiam

Coś mi się kiedyś o ucho obiło, że istnieje jakaś aplikacja, która z normalnych programów pozwala robić wersje portable (przenośne). Niestety nie pamiętam jej nazwy.

Moim zdaniem w przypadku antywirusa zabawa w tworzenie wersji portable nie jest zbyt opłacalna. Najlepiej gdyby przenośny antywirus miał zawsze aktualne bazy szkodników…

Jest już gotowy taki przenośny skaner antywirusowy, nazywa się Dr.WEB CureIt! 4.44 PL, co kilka dni pojawia się nowa wersja posiadająca zaktualizowane sygnatury wirusów, najnowszą wersję zawsze znajdziesz na stronie dobreprogramy.pl

Możesz też skorzystać ze skanerów on-line, wiele firm tworzących oprogramowanie antywirusowe posiada takie skanery na swoich stronach domowych - np. NOD32, Kaspersky, Panda, Trend Micro czy MKS.

Oba te rozwiązania są darmowe, skuteczne i powinny działać na koncie z ograniczeniami, które uniemożliwiają ci instalacji nowych programów.

Pozdrawiam.

Dzięki za programik, jak się nie znajdzie programik robiący wersji portable to użyję tego. Mi tylko na 1 raz jest potrzebne zrobienie portable Nortona…

Jest programik do robienia wersji portable: nazywa się ThInstall.