Programy z autostart i inne problemy

(Lammermoor) #1

Mam pare problemow z ktorymi nie umiem sobie poradzic!Przed napisaniem postu (zeby nie zawracac glowy dublowaniem tematow)przeczytalam na forum+w necie mase tematow ale dalej nie wiem co robic.1-sprawdzilam programem AIDA i mam w autostarcie 28 programow!!!W START i wszystkie programy w w/w opcji sa tylko 4?!Siada mi plik stronicowania(bylo ustawione w niestandardowych 384/768,zmienilam na ustawienia przez system i moze to jest zle?Aida podaje pamiec wirtualna:w sumie 873MB,uzytych 629MB,wolne 243MB,wykorzystanie 72%!Mam XP,256MB+sa sugestie:zainstaluj wiecej pamieci aby poprawic wydajnosc aplikacji-ale jak,co mam zrobic???)2-ciagle nie moge pozbyc sie odinstalowanego dawno programu:TROJAN REMOWER (wersja trial chyba byla) i WinPatrol ciagle pyta czy zgadzam sie na dodanie go do startu,ostatnio wylaczylam go w uruchom ale Aida podaje,ze jest dalej w autostarcie-grzebalam w rejestrze+kluczach,wywalilam co sie dalo,bez skutku.3-odnosnie firewalla mam pytanie-mialam KERIO ale ostatnio zaczely mi sie pojawiac 2 ikony na pasku?!(jak program zniknal z paska to nie ma opcji zeby go wlaczyc tylko na nowo otwierala sie instalacja,moze ktos instalowal 2 razy bo nie korzystam jedynie sama z kompa) zainstalowalam SYGATE 5.5 ale nie wiem jak skonfigurowac bo poniewaz mam NEO 128 i zmienne IP to ciagle nie moglam uruchomic neostrady(tak mysle,ze to byl ten powod a nie inny)dalam wiec w zakladce Security allow all a bylo normal i nie wiem czy tak moze byc???W sumie wolalabym firewall po polsku bo nie znam angielskiego i operuje ze slownikiem a to jest dosc uciazliwe,chetnie wrocilabym do Kerio,ale pozostaje ten w/w problem.Jeszcze ostatnia sprawa-uruchamiaja mi sie z autostartem i komp dostaje szalu;Pestpatrol+Spybot+ETD Security Scaner +WinPatrol+Avast+Spyware Doctor+Avast+GetRight! !!

(Musg) #2

najpierw ten program Sciagasz go i czyscisz rejest,bedzie wiele do usuniecia.Pozniej piszesz jak sytuacja.I uwazaj na firewalle bo to one moga blokowac .Sam juz nie wiem ile ich masz.A i tym programem czyscisz tez autostart :slight_smile:

(adpawl) #3

-Pamięć wirtualną zostaw narazie na: kontrolowana przez system (ale powinno wystarczyć standardowe ust.)

-Odinstaluj wszystkie programy typu antytrojan, natywirus, firewall itp.

-Powyłączaj z autostartu zbędne programy: Start >> Uruchom: msconfig, Start >> Uruchom >> Autostart.

-Wyczyść dokładnie rejestr np. programami: RegSupreme, RegScrubXP, jv16 PowerTools...

-Powyłączaj zbędne usługi ...info: http://www.searchengines.pl/phpbb203/in ... entry43147

-Zainstaluj ponownie program antywirusowy i firewalla...

(Lammermoor) #4

Dziekuje!Wyczyscilam jv16.Power Tools(jest super,przedtem mialam wersje w j ang)-wszystko jest ok tylko ten stary program TROJAN REMOVER wraca jak bumerang!Usunelam klucze w regedit a on ciagle jest! Byla to jakas wersja chyba 30 dniowa i moze jest jakies zabezpieczenie przed nastepna instalacja?Nie wiem kompletnie co z tym robic! !!

(Marsmo) #5

Ta wersja jest tylko trialem - za chwilę Ci odmówi posłuszeństwa!

Tu masz wersję dożywotnią! :lol:

Z całą pewnością Jagodka, nie jest to związane z trialem i zabezpieczeniem... Też miałam, po odinstalowaniu nie było żadnych problemów!

Przeglądnęłam wszystkie Twoje posty i widzę niezły, ale dalej nierozwiązany galimatias! :?

W poprzednim topicu BANITA :wink: proponował Ci wklejenie loga z Hijack'a - dlatego też zrób to jak najszybciej! :slight_smile:

Specjalnie to wkleiłam, by Cię przestrzec przed jakimkolwiek zaznaczaniem! Wklej i nic nie rób, zanim Ci koledzy nie powiedzą co i jak...

Plikiem stronicowania się nie przejmuj, bo widzę - że sugerujesz się sugestią z Aidy. Aida pewne rzeczy sygnalizuje, bo tak została zaprogramowana. Jeżeli się nic nie dzieje - to zostaw to tak, jak jest.

Najważniejsze są dla Ciebie komunikaty systemowe. Jeżeli coś nie będzie tak z plikiem stronicowania, to XP Ci wywali odpowiedni komunikat... i wtedy dopiero można będzie się z tym bawić...

No chyba, że Ci jednak coś wyskoczyło..., ale jak nie piszesz, to chyba nie... :roll:

(Lammermoor) #6

Witam i dzieki za namiary na program.Log postaram sie wyslac,czytalam na forum o spacjach+ukosnikach i skapitulowalam.Komunikaty systemowe o pliku stronicowania sie pojawiaja i to dosc czesto nawet,ustawilam na kontrole przez system i nie wiem czy tak moze byc?Bylo ustawione na 1 partycji na drugiej nic(tak ma byc?)Trojan Remover jest wylaczony w uruchom(msconfig)ale o dziwo co jakis czas znow sie tam pojawia wlaczony,duchy czy co za czort?Poza tym zniknal mi jakis plik z HP(nie moge sprawdzic ilosci tuszu oraz uaktualnic),chyba na nowo musze instalowac.Czyscilam Tools recznie,(nie wiem czy jest opcja zeby automatycznie?)prawie 800 plikow i moze cos usunelam?-ale sprzeciwow nie bylo ze strony programu.Co do programow uruchamianych z autostartem;troche sie pozbylam ale jest cala masa o ktorych nie wiem do czego sluza i czy moge je wywalic?W sumie bylo ich 28!To niektore z nich:DMI Browse,Expert CD,Fuzzylogic 4,game Device Drivers/OEM,Good MEM,Info View,I-speeder,Secure Doc,DocProc,Director,Che tour,Wotaskbaricon,Woowatch???Nie wiem tez ktore rozszerzenia plikow mozna wywalic,jesli masz cierpliwosc i np namiary na jakas str to chetnie poczytam,nie wiem ktore pliki sa prawidlowe a ktore z jakas zaraza.Na razie tyle,walcze dalej a jak sie wkurze to zrobie format bo juz mam dosc.Pozdrawiam.