Programy zżerają mi RAM


(Ozzymo) #1

Witam,

od jakiegoś czasu mój netbook Samsung NC10 dosłownie wariuje. Kiedy włączam dany program nic się nie dzieje a w menadżerze zadań wyświetla mi się nowy proces z tym programem, który zajmuje 40-50% pamięci. Procesu tego nie da się wyłączyć. Otwierając program ponownie wyświetla się kolejny proces tego samego programu i teraz już oba zżerają mi do 100% RAMU. Biedny procek aż dygocze z gorąca, a jedyne co mogę zrobić, to zresetować komputer. Najdziwniejsze, to takie anomalie regularnie się powtarzają i to z różnymi programami (Firefox, Adobe Reader, ChomikBox, a ostatnio WinRAR), a jeśli ignoruje problem, to po 2-3 dniach wszystko wraca do normy. Czasem reinstaluję dany program i to pomaga, a czasem nie.

Bardzo proszę o jakieś konkretne info co to może być (darujcie sobie porady typu przeinstaluj system, albo przeskanuj komputer antywirusem).


(krzysiekx) #2

Co to są za procesy?

Jakaś infekcja komputera?

Wrzuć logi z podanych programów


(Ozzymo) #3

są to procesy pochodzące od tych programów - np. teraz klikając na winrara w menadżerze otwiera mi się proces Winrar.exe, który zużywa 50% CPU, a w zużyciu pamięci podaje 80K. Podobnie miałem w zeszłym tygodniu z Adobe Readerem. Zupełnie nie wiem czym to jest powodowane, bo jeszcze wczoraj winrar działał normalnie.


(stalesz) #4

Aktualizowałeś Adobe Readera,miał dziury,a Winrar może z keygenem..


(Ozzymo) #5

Sytuacja powtarzała się z kilkoma różnymi programami m.in. akceleratorami pobierania, czy Firefoxem