Projektor i Laptop


(kubasx4) #1

A więc tak , mam problem bo nie wiem jakiego laptopa kupić do 3000 , interesują mnie szczególnie laptopy które nie mają zintegrowanej grafiki oraz z wejściem HDMI. Ale co do laptopa to interesuje mnie model Samsunga R580 i5. A także mam drugi problem bo szukam projektora także z wejściem HDMI i fajnie by było gdyby miał namiastkę HD za około 3500 . Dzięki za odpowiedź.


(Bastek81) #2

Trochę ostatnio patrzyłem na rynek projektorów w poszukiwaniu jakiegoś w miarę niedrogiego rozwiązania. Zasadnicze pytanie to do jakiego pomieszczenia ten projektor (czy będzie całkiem zaciemnione, jaki ekran a może ściana), jakie wymiary pomieszczenia , jak go planujesz umiejscowić (może być Ci potrzebna odpowiednia regulacja Lens shift).

Jedną z ciekawszych propozycji w tej cenie jest na pewno Epson TW700. Jest to projektor o rozdzielczości 720p. Z tego co wyczytałem to całkiem nieźle sprawuje się w różnych warunkach (daje dość duży obraz z niedużej odległości) do tego wyposażony jest w regulację lens shift w obu płaszczyznach ma też złącze HDMI.

Co do odpowiedniego ustawienia i wielkości obrazu to polecam kalkulator odległości dla projektorów: http://content.epson.pl/EpsonDistanceCalculator/

A tu mały test tego projektora: http://www.av.com.pl/index.php?t=9