Projektoweanie mysql

(Yaras) #1

Witam.

Szukam sprawdzonego programu do projektowania baz danych mysql. Najlepiej, żeby program był dostępny na linux oraz windows.

Testowałem już MySQL Workbench, wydawałby się idealnym rozwiązaniem, jednak program jest w wersji alfa i często się wysypuje.

Próbowałem także Microsoft Visio, aczkolwiek program nie oferuje zbyt dużo możliwości jeśli chodzi o projektowanie baz danych.

(Mrooveq) #2
  1. to chyba nie jest zbyt dobra kategoria na forum dla tego pytania.

2. użyj wyobraźni, poczytaj książki, zaprojektujesz wtedy każdą bazę danych z kartką i ołówkiem w ręce, tak jak to się powinno odbywać.

(Yaras) #3

umieściłem pytanie w Poszukuję, ale ktoś mi przeniósł do Vista. teraz ktoś znowu przeniósł do Poszukuję :stuck_out_tongue:

mi nie chodzi o to, żeby program zaprojektował za mnie bazę danych, mi chodzi o wizualizację bazy danych, relacji pomiędzy tabelami etc. a rozpisywanie na kartce ołówkiem 20 tabel, gdzie każda ma po 10 kolumn, oraz ich relacji jest katorgą. przy mniejszych projektach rozpisanie 3-5 tabel nie stanowi żadnego problemu i stosowałem podaną przez Ciebie metodę :wink:.

znalazłem program DBDesigner , który jak na razie świetnie się sprawdza. jedyną jego wadą jest to, że nie współpracuje z mysql 5, no ale z 4 chodzi bez problemów.

pozdrawiam.