Prolem z USB

Po formatowaniu dysku na komp mojego wujka i zainstaowaniu XP wszystko dzialalo super… Zainstalowany zostal anty vir i inne pierdoly… modem (speed touch od nesostrady chodzil i czytnik kart pamieci takze na usb rowniez chodzil) wujek wlaczyl emula i zostawil kompa do rana wtedy to wyskoczyl jakis komunikat a on nie zwrocil uwagi co to wyl. kompa. Po wlaczeniu go z powrotem modem nie chodzil (czerw. lampka nie mrugala od poczatku) a czytnik musial oddac… Spradzilem wiec ustawienia bios (zawsze mogl przestawic to w nocy lunatykujac :lol: ) ale bylo wszytsko dobrze (przywrocilem nawet standardowe ust. ale nadal nic… odpalilem winde… nie bylo sterow… do USB po ich zainstalowaniu nadal modem nie chodzi… sformatowalem wiec ponownie dysk i nadal to samo!! stery sa (co ktores wl. kompa je reinstluje bo sie kurna cos pieprzy) przypuszczam ze to wlasnie wina tych sterow… a co wy o tym sadzicie?? I gdzie moge znalezc stery do plyty z chipsetem VIA P4 ( i dalej nie pamietam dokladnie ale na koncu jest “333” - szukalem w necie ale nie moge znalezc tej nazwy :evil: ) prosze pomozcie

Modem sprawdzalem u siebie i chodzi dobrze

Może port usb siadł ,zobacz na innym !!

Co pokazuje menadzer urządzeń jeśli chodzi o kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej.Napisz lub scren.

Zainstaluj stery do płyty głównej,jak VIA to pakiet 4.50.

Jak instalowałeś XP sam z SP1 czy SP2.

czy port USB masz wpięty na slocie PCI

Wiec modemu nie wykrywa… tak jakby nie dochodzilo wogole napiecie do portow… stery instalowalem rozne… zaraz sprawdze te ktore podal JN instalowalem XP sam potem SP1 a SP2 zainstaluje dzisiaj… Porty sa na plycie glownej… i ewentualnie moge sprawdzic porty USB na PCI ale te porty byly dolozone do mojej p, glownej (ja mam gigabyta dla athlona ale chyba beda pasowac chodz tamta plytra to nie gigabyte) wiec jak??

Tak namieszałeś że szkoda gadać.

Zrób tak.

Reset biosu na default i ustaw tylko co trzeba - posiłkuj się książką do płyty głównej,lub kumpel co kuma.

Włączyć w biosie na enabled porty USB.

Zintegrować XP z SP2 i z takiej płytki CD stawiać system.

http://www.xp.net.pl/art/windowsxp_sp1a_cd.html

Pomoc do systemu - czytaj i rób.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Pamiętaj o sterach do płyty głównej.

Wyjmij wszystkie kable z portów USB kompa w czasie instalacji systemu.

Nie wkładaj karty PCI z USB do slotu kompa,gdyby porty USB kompa nie działały po wgraniu systemu i sprawdzeniu wszystkiego, wtedy wsadzisz kartę PCI USB do II slotu PCI licząc od AGP i system sam zainstaluje do niej stery.

czy w tym przypadku nie maja znaczenia poprawki SP2??

Wszytsko zrobilem tak jak mowiliscie… nadal nie chodzi :frowning:

Co zrobiłeś.

Menadzer urządzeń i co słychać w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej ,napisz lub scren.

Czy sprawdziłeś działanie portów USB na innym urządzeniu USB.

Czy wymieniłeś kabel USB na inny,bo może uszkodzony.

Wiec:

Walniete byly porty USB… wlozylem karte PCI z USB do jego kompa, zainstalowalem stery i wszystko biega!! wielkie dzieki!!