Propozycja przyklejenia: Oceńcie moją stronę!

(Czarno to widzę...) #1

Proponuję przykleić temat, w którym forumowicze mogliby prosić o opinie o wykonanej przez siebie stronie WWW.

Pozwoli to nieco uporządkować dział, bo temat co chwila powraca. :slight_smile:

(system) #2

Ja proponuję najpierw się w końcu zdeklarować, czy to w ogóle jest zgodne z regulaminem, bo jeszcze pamiętam czasy jak takie rzeczy się cenzurowało...

(aju) #3

Pawek

bądż co bądź to zwykła reklama strony. Takie prośby powinny byc zabronione. Ale to tylko moja opinia.

(system) #4

Toteż właśnie do tego piję...

(Czarno to widzę...) #5

Dlaczego więc nie są usuwane takie tematy? W dziale Webmastering można ich naliczyć kilkanaście... :?

Można by je przecież wrzucić do jednego wora i niech się tam kiszą. :diabel:

Proszę o decyzję moderatora albo Lazikara.

(lazikar) #6

A czego chcą userzy????

(system) #7

IMO, jeśli ktoś ma ochotę, to niech zamieszcza link z myślą o ocenie. Gdy się już podda krytyce, po 2-3 tygodniach topic do Śmietnika. Myślę, że to ciekawy kompromis.

(Krzysiel) #8

Reklamować swoje strony to można w podpisach ale żeby każdy sie chwalił to przesada..

(lazikar) #9

Reklamowanie swoich stron w podpisach jest zabronione. Poczytaj Regulamin.

(Bambit) #10

myślę, że można by tak zrobić, ale z drugiej strony tam się zrobi taki bałagan, że z niczym się nikt nie połapie..

było kiedyś podobnie w dziale bodaj problemy, kiedy przyklejono topic „problemy z gg” namnożyło się wówczas tyle pytań i tyle odpowiedzi, że momentami nie wiadomo było do kogo porada była kierowana...

ta propozycja wydaje mi się lepsza..

:slight_smile:

(Vidia1) #11

Dobrze, ale jeśli ktoś początkujący chciałby zobaczyć na jakie rzeczy zwracają uwagę innym userom osoby oceniające strony, to w tym przypadku nie będzie miał takiej możliwości. Jak to się mówi, najlepiej uczyć się na błędach innych :wink:

Skoro do tej pory takie posty nie były usuwane, to czemu nagle miałoby się to zmienić. Widocznie zostało to zaakceptowane przez "osoby stojące na straży regulaminu" :wink:

W dodatku wydaje mi się, że link zamieszczony w odpowiednim do tego celu miejscu, będzie w mniejszym stopniu postrzegany jako reklama, niż odzielny topic w stylu: "moja strona", "oceń moją stronę".

Od kasowania OT mamy moderatorów. Jeśli wypowiedzi będą na temat i z postów będzie jasno wynikało do kogo jest on skierowany, to nie powinno być problemów.

(Monczkin) #12

myślę, że pomysł nie jest trafiony. Już piszę dlaczego

1) reklama - może zdażyć się tak, że będą wrzucane tutaj strony tylko i wyłącznie jako reklamy - wytarczy poobserwować zwłaszcza nowych userów - wrzucanie stron www w podpis + zachęta, czy wręcz zakładanie tematu "zapraszam na najlepsze forum" etc. W takiej sytuacji udowodnienie komuś reklamy byłoby niemożliwe.

2) Ocena - jeżleli do tej pory pojawiały się takie tematy, to ocena wygladała tak - "fajne", "mi się nie podoba", czasem zdażało się, że autor się obruszał jak "usłyszał" głosy krytyki

3) jest to forum o oprogramowaniu, a nie webmasteringu - dział powstał w celu uporządowania forum i na prośbę userów. Jak dotąd, problemy jakie tam sie pojawiają mają związek raczej z nieznajomością podstaw niż z faktycznymi wyzwaniami

4) komentarze - należałoby stworzyć jakiś "wyznacznik" ocen - no bo jak ?? - ktoś napisze "... w skali 1-10", inny "1-5" - bezsens. Żeby oceny miały jakiś sens muszą być jasno określone. np. od 0 do 100 ptk. - wygląd od 1-20, czytelność 1-5, poprawność kodu 1-30, zgodność ze standartami 1-6 etc. Niestety nie widzę tego, gdyż na forum niewielu userów przestrzega wspaniałej zasady - jak coś krytykuję - to piszę co i dlaczego (znajomość tematu świadomie pominęłem - wystarczy poczytac "porady" fachowców w innych działach - założe się, że znają się oni również na tym). Tradycyjnie posty typu - "jest fajna" etc leciałyby w kosmos - tylko przeraża mnie jedno - skargi dlaczego mój post został usunięty - zwłaszcza, że jest to punktowany dział, a takich userów mamy tutaj sporo, userów którzy dbają o swój image pilnując, że by posty i pochwały nie ginęły.

Takie jest moje zdanie w tej materii

dlatego mówię nie

(Asterisk) #13

Mój poprzednik wystarczająco naświetlił problem.

Nie będę dodawał swoich spostrzeżeń, ale podam

wynik przemyśleń - jestem na NIE

(pysiu) #14

A ja napisze tak nawet jakby to nie zwał jest to reklama a wiecie jest w profilu pozycja na strone www można tam dodać adres . :wink: :wink:

Tak wiec nie :wink: :wink:

(Madafaker) #15

Ankieta jak rasowa Cyganka,prawdę Nam powiedziała.Cóż Panowie webmasterzy chyba trzeba poszukać innego miejsca w necie na "oceny" waszej twórczości...mój głos na "NIE".

(lazikar) #16

I tak na zakończenie.

Wszystkie nastepne tematy "Ocencie moją strone" beda wywalane do kosza.