Prośba o analizę S.M.A.R.T dysku twardego

Witam, postanowiłem dziś sprawdzić mój przenośny dysk twardy - model Samsung M3 1TB i się trochę zaniepokoiłem. Poniżej załączem screen z HD Tune i Crystal Disk Info. Czy mam się martwić? Dodam, że dysk jest praktycznie cały pełny (wolne jakieś 10GB), wszystkie dane są dla mnie ważne. Niedawno mój dysk w laptopie uległ uszkodzeniu i straciłem wtedy ponad 150GB ważnych danych. Pozdrawiam i liczę na pomoc. 

post-97861-0-30821200-1428568191_thumb.j

Problemy z mechaniką (głowicą)  z tego co wiem nie kwalifikuje się do reklamacji ale mogę być w błędzie. Nie panikuj to nie parametr krytyczny obserwuj smart od czasu do czasu. 

Ok, będę obserwował. Mam jeszcze pyanie o parametr 0B, w HD Tune wynosi on 18, natomiast w Crystal wynosi 0, który program jest bardzie wiarygodny?

Nie wynosi w Crtystal 0. Zmień w ustawieniach Funkcje->Advanced Feature->Wartość RAW -> 10 [DEC]

Aha, dzięki za wyjaśnienie. Co do obserwacji, to mam się obawiać jeśli te parametry będą się zwiększały czy jak? Nie orientuję się w tym za bardzo.

Hej,

Jeśli parametry będą się zwiększać, konieczna będzie wymiana bądź oddanie na gwarancję.

Pozdrawiam,

Dimatheus