Prośba o analizę wyników z HD Tune Pro i CrystalDiskInfo

Niedawno skorzystałem z darmowej aktualizacji z Windows 7 do 10. Wczoraj zainstalowałem 10 na czysto. Postanowiłem sprawdzić stan dysku. Oto wyniki z HD Tune Pro

Nie wklejam wyników z zakladki Error Scan, bo tam wszystko na zielono.

I jeszcze screen z CrystalDiskInfo

Mam powody do obaw?

Żadnych powodów do obaw, wszystko wręcz wzorowo.

Programy niczego niepokojącego nie pokazują. 

Ja bym tylko wyłączył usypianie dysku, lub zwiększył czas - po co go katować cyklami start/stop.

Dzięki za analizę, kamień z serca :wink: Wprawdzie nigdy nie miałem żadnych kłopotów z tym dyskiem, ale nigdy nic nie wiadomo, więc chciałem się upewnić.

Dzięki za radę, bachus. Jak to zrobić? Przyznam, że nigdy nie grzebałem w takich opcjach, bo zawsze bałem się, że coś spapram. Jak nie korzystam z peceta, choćby przez godzinę, to po prostu wyłączam go poprzez Start. Mój system to Windows 10. W Opcjach zasilania mam zaznaczoną Wysoką wydajność, nigdy nic tam nie zmieniałem.

W opcjach zasilania zmień na Zrównoważony, bo tylko niepotrzebnie zużywa energię elektryczną. 

Parkowanie wyłączysz/zmienisz za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/CrystalDiskInfo,Program,Windows,27691.html

Funkcje > advanced feature > AAM/APM Control > dajesz wyłącz albo ustawiasz suwakiem częstsze/rzadsze parkowanie.
Znowu funkcje > advanced feature > zaznaczasz Auto AAM/APM Adaptation. Funkcje > zaznacz ikona w trayu i start z windowsem. 

Czy tylko poprzez CrystalDiskInfo? Mam ten program, bo sprawdzałem stan dysku, ale nie da się zrobić tego samego bez tego żadnego dodatkowego programu, czyli po prostu w systemie? Np. jak za parę lat będę robił reinstalkę, to będę musiał pamiętać, by zainstalować ten program, by wyłączyć usypianie dysku?