Prośba o doradzenie w zakupie obudowy

Witam.

Chciałbym kupić obudowę do PC - chciałbym zabawić się w jakiś modding wizualny, więc zależy mi żeby takowa obudowa posiadała okno z plexi, by można cieszyć oko wiatraczkami, diodami i innymi duperelkami :slight_smile: Dobrze by też było, gdyby posiadała parę miejsc na dodatkowe wiatraczki - w planach mam podkręcanie CPU i GPU. Fajnie, gdyby spasowanie elementów było lepsze niż w mojej obecnej - nieszczęsnym Tracerze, w którym karta graficzna prawie się wygina, bo miejsca na sloty są jakoś krzywo powycinane w blasze obudowy… Zasilacz już mam, więc w grę wchodzą jedynie obudowy bez zasilaczy. Nie orientuję się zupełnie w obudowach i liczę że pomożecie mi wybrać jakąś solidną firmę, której produkt będzie cieszył oko swoim designem :slight_smile: Cena - bez przesadyzmu, dopuszczam budżet między 200-300PLN. Z góry dziękuję za wszystkie rady i wskazówki!

Markowe obudowy raczej nie posiadają zasilaczy w zestawie.

Z oknem przychodzi mi na myśl albo SilentiumPC Gladius 800 albo CoolerMaster Elite 430. Ogólnie nie ma za dużego wyboru między obudowami z oknem - dlatego byłbym za tym, aby wziąć jakąś porządną obudowę z dobrym cable management (wstyd, żeby było widać jakieś plątaniny kabli) i samemu wybić okno, a jeśli nie chcesz samemu się z tym dłubać to do głowy przychodzą mi tylko te dwie pozycje warte uwagi.

Jeśli jest opcja zrobienia własnoręcznie okna to może Lancool K58 (b. dobra konstrukcja, tylko że nie jest czarna w środku), Fractal Design Core 3000, SilentiumPC Regnum L50.

Kurczę i Gladius i CoolerMaster mi się spodobały! Ciężki wybór… Przeczytałem recenzję na temat tego Gladiusa i ogólnie wypowiedzi na temat tej obudowy na necie, są lepsze niż CoolerMastera. Więc chyba zdecyduję się na tą pierwszą, tym bardziej że ma dużo miejsca w środku, system organizacji kabli… Fajna sprawa, dzięki!

Jakby co masz jeszcze tutaj video recenzję żeby zobaczyć jak Gladius 800 wygląda na żywo :slight_smile:

Super, dzięki! Gladius już do mnie jedzie :slight_smile:

Liberator , będziesz w stanie załączyć jakieś zdjęcia jak to wygląda po zmontowaniu wszystkiego do środka? Sam jestem ciekaw :stuck_out_tongue:

Jasna sprawa :smiley: Jak tylko zmontuję to do kupy to wstawię zdjęcia tutaj i na bloga :slight_smile: