Prośba o ocenę dysku hdd

Witam ! Właśnie dokonałem wyzerowania mego dysku twardego i zrobiłem zdjęcie smarta z mhdd. Proszę o ocenę dysku czy nadaje się on jeszcze do użytku?post-271817-0-95021600-1424623924_thumb.

Dysk jest w złym stanie, ma 547 relokowanych sektorów (zerowanie nie zniweluje relokowanych sektorów).

Czyli mam rozumieć ze nie da się już go naprawić i powinienem go wymienić?

Stan dysku będzie się pogarszał (prawdopodobnie jest problem z powierzchnią).

Parametr 196 informuje o operacjach remapowania (udanych i nieudanych).

Czyli lepiej jeśli go już teraz wymienię i będę miał spokój ?

Hej,

Tak, innego wyboru nie ma - tylko i wyłącznie wymiana.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A jak prawidłowo zainstalować nowy hdd?

Hej,

Po prostu odłączasz kabelki od starego dysku, w odpowiednie miejsca podłączasz nowy dysk i instalujesz na nowo system operacyjny. Oczywiście można wykonać klon dysku, który jest uszkodzony, ale nie jest to zalecane z powodu obecności na dysku uszkodzonych sektorów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli jak już wlożę dysk w miejsce starego to następnym krokiem powinna być instalacja systemu?A czy ten nowy dysk nie potrzebuje jakiś sterowników?

Hej,

Generalnie dyski nie potrzebują dodatkowych sterowników - wszystko jest zintegrowane w systemie operacyjnym. A jaki system będziesz instalował?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Własnie tu mam największy problem ze nie mam tak naprawdę żadnego sysemu.Zawsze gdy formatowałem dysk to potem stawiałem nowy system z one key recovery ale tu mi to nie wchodzi wiec może po prostu sobie pobiorę win 7 i wgram.Myślisz że dam radę?

Hej,

Myślę, że spokojnie dasz radę. Po instalacji konieczna będzie telefoniczna aktywacja klucza, bowiem na 99% w czasie aktywacji via internet będzie pojawiał się komunikat o błędzie. Ewentualnie zostaje kontakt z producentem laptopa - z prośbą o płyty DVD do recovery - będzie klonowanie tego uszkodzonego dysku i wykonanie przywracania systemu na zdrową już partycję nowego dysku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jednak jest problem:(pobrałem tego win nagrałem na płytkę i do lapka.Jednak on mnie pyta zebym wybrał jakies sterowniki i je zatwierdził.Pytanie co mam wybrać?

Co za system pobrałeś i jakie stery potrzebuje? bo dzisiaj wróżka ma wolne.

hm system win 7 hp.A gdy włożyłem płytę to po wyborze języka prosi mnie żebym wybrał sterowniki które będą zainstalowane (select the driver to be installed)

To szajs obraz - W7 nie potrzebuje żadnych sterów?

 

Sprawdź w biosie jak masz ustawiony kontroler dysku - ustaw IDE,sata,ahci (nie raid) -  najlepiej AHCI.

 

Edit:

 

Najlepiej pożycz sobie oryginał W7 na czas instalacji.

tak ma ustawione własnie.łatwo powiedzieć pożycz,tylko skąd

 

Sprawdź czy klucz tu przejdzie: http://www.microsoft.com/en-us/software-recovery