Prośba o ocenę kondycji dysku

Witam,

Czy ktoś, kto się na tym zna, mógłby mi ocenić kondycję dysku?

index.php?get=1&f=1

index.php?get=1&f=1

I jeszcze jedna sprawa - Co to jest AAM?

Parametr BC informuje o problemie z zasilaniem dysku (złączem, zasilaczem).

Parametr BF informuje o tym że dysk został poddany przeciążeniom.

http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_acoustic_management

Dodane 02.06.2013 (N) 15:19

http://www.tweaks.pl/wyciszanie-dysku-t … logia-aam/

Ale o co konkretnie chodzi? Za mało prądu dostaje, czy co? Da się to z tego błędu wyczytać?

Ale jakim przeciążeniom? Za bardzo był wykorzystywany?

W komputerach stacjonarnych najczęściej jest to spowodowane przez kiepskie zasilacze (nie mają stabilnego napięcia).

Dysk został poddany wstrząsom (upadek, uderzenie).

Do pawelek5 , autora tematu. BC- sprawdź połączenia obu kabli; sygnałowy i zasilający może nawet wymień wtyczkę jak masz wolny kabel od zasilacza oraz czy nie ma luzów połączeń od strony dysku i na płycie głównej. Znaczenie też może mieć zasilacz jego niestabilne napięcia a jak z czarnej listy to zwiększa prawdopodobieństwo ewentualnie można zmierzyć miernikiem. Nie ma dużo błędów 2 ale nie napisałeś czy są jakieś problemy tylko zadałeś ogólne pytanie o ocenę ze SMART dysku. Drugi parametr BF- wynika że są błędy od wstrząsów sczególnie jak dysk w laptopie i narażony jak podczas pracy jest noszony czy doszło do upadku. Nawet jak komputer stacjonarny też mozna źle traktować i błedy BF się pojawią chyba ze dysk przed zamontowaniem miał jakieś przygody i teraz widniejące błędy chyba że z fabryki taki wyszedł.

Do Ulica , raczej w porządku chociaż parametr BB daje niepewność ale jak nie masz problemów to można uznac że tak ma byc w danym modelu dysku.

To laptop. Nie był poddawany overclockingowi, a zasilacz oryginalny (razem z kupnem laptopa) od TOSHIB-y.

Hm… laptop jest rzadko przenoszony, ale nawet jak przenoszę to nigdy mi nie upadł… No może to od tego, że parę razy energicznie zamknąłem pokrywę.

To inaczej mówiąc BadSectory?

Aktualnie nie mam za bardzo jak rozkręcić laptopa. Niby gwarancja upłynęła 17.05, oddałem 15.05, ale zaliczyli mi to jako też reklamację po poprzedniej wizycie w serwisie. Może mam jeszcze jakąś wydłużoną lekko gwarancję… A właśnie… może serwisant źle złożył…

Ostatnio jakoś wolniej mi chodził, ale może mi się zdaje…

Ale nie są to krytyczne problemy z dyskiem? Mogę go dalej spokojnie używać? Mam zastanawiać się nad kupnem nowego?

Nie są to krytyczne błędy (błąd BC mógł powstać podczas pracy laptopa na samej baterii).

Monitoruj wartość Data parametru BC i innych newralgicznych parametrów (05, C5, C6, C7).

Eh… coś mi się zrobiło z HD TUNE PRO - włącza się zminimalizowany i nie mogę go “rozwinąć”.

Próbowałem ponownie zainstalować i dalej to samo :frowning:

Cześć,

@pawelek5 - użyj http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

Lewanxd ,

To jest standardowa wersja (bez " PRO") i tam nie działa mi zakładka " Health" - jest pusta i nic w niej nie ma.

Dodane 03.06.2013 (Pn) 13:32

Dodam, że wersja testowa HD TUNE PRO jest jeszcze aktualna 14 dni…