Prośba o ocene zestawu komputerowego

Witam, chciałbym was prosić o ocenę tego zestawu tzn. czy wszystko do siebie pasuje oraz czy za 2500 zł można by było coś lepszego skleić.

Płyta główna: Gigabyte GA-MA790X-DS4

Procesor: AMD Phenom 9850 AM2+ Black Edition BOX

Karta graficzna: Gigabyte Radeon HD 4870 512MB DDR5 PCI-E BOX (w przyszłości możliwe dokupienie drugiej karty)

Dysk twardy: Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)

Pamięci RAM: Mushkin DDR2 PC8500 2x1024MB HP 1066MHz CL5.0

Zasilacz: Modecom Volcano 750W

Obudowa: Asus TA-891 czarno-srebrna + cooler: CoolerMaster wentylator do obudowy 120mm

Wszystko ze sklepu internetowego Agito.pl

P.S. Przy ewentualnych zmianach w zestawie proszę o podanie ceny podzespołu.

Razem 2572 zł

zestaw pochodzi z oc-forum.pl

moim zdaniem mógłbyś pamięci wymienić na 2 GB OCz Technology Special Ops Edition - w komputroniku kosztuje 132 zł,a na allegro 115 zł

zestaw syf, nic w nim nie jest dobra(z wyjątkiem GPU), po prostu żal :x

za 2500zł masz:

płyta główna: GigaByte GA-X48-DQ6 630zł (w przyszłości ma być dołożona HD4870)

procek: E8400 420zł

ram: Crcuail Ballistix 1066 2x1GB z allegro.pl 200zł

grafa: Powercolor HD4870 710zł

dysk: Samsung F1 320GB 140zł

zasilacz: Corsair 550VXEU 210zł

obudowa: twój wybór

razem: 2310zł bez obudowy :wink:

ceny z apollo.pl, allegro.pl, ceneo.pl

no rzeczywiście rewelacyjne pamięci, takie rady to sobie schowaj :x

A czy zasilacz 550W pociągnie to wszystko?

piotrek_3991 , tak.

Polecam Ocz StealthXStream 500W SLI.

Corsair 550VXEU jest lepszy od tego OCZ’a, bo OCZ i Corsair to trochę inna liga, Corsair lepiej trzyma napięcia, ma wyższą sprawność, jest cichutki, i ma silną linie +12V :wink:

tak, i rozbudowę (dodanie drugiego HD4870) również, no i weź zestaw zaproponowany przeze mnie bo jest po prostu lepszy :wink:

Może to głupio zabrzmi, ale nie mogę znaleźć na ceneo i na skąpcu dysku Samsung F1. Mógłby, ktoś przesłać mi linka do tego modelu, z góry dzięki.

http://www.ceneo.pl/1413981

nie mogłeś znaleźć ponieważ nazwa F1 nie jest zawsze używana a nazwa kodowa producenta to HD322HJ :wink:

Trochę poczytałem o tych pamięciach RAM (Crucial Ballistix) co napisałeś (gruchacz) i dowiedziałem się, że je wykorzystuje się głównie do OC, a ja nie zamierzam kręcić sprzętu. Więc może jakieś inne pamięci będą bardziej odpowiednie.

ktos madry kiedys powiedzial intel core duo to az zal nie krecic

Możliwe, lecz ja mam skłonności do psucia różnych rzeczy, więc wole kupić solidny nie wymagający kręcenia sprzęt niż później się z nim użerać po serwisach. xD

I wydać 2x więcej kasy ?

Dobra trochę za bardzo odchodzimy od tematu :stuck_out_tongue: Skończyło się na pytaniu czy jeżeli nie kręcę to mam brać inne ramy niż te z zestawu, który podał gruchacz.

Ja bym je zostawił :stuck_out_tongue:

ja tez pewnie bym zostawil :]

Jak nie chcesz kręcić, to weź MUSHKIN DDR2 2048 PC800 DUAL CL4 HP, bo ładnie wyglądają :smiley:

A serio to Crucial’e możesz brać nawet jeśli nie chcesz ich kręcić. Albo wyżej wspomniane Mushkiny, są równie dobre.

co? :x

przecież ten sprzęt nawet bez OC będzie bardzo dobry i wszystkie gry na full detalach (z wyjątkiem tego shitu Krejzisa) będą chodziły płynnie

ale oczywiście OC by nie zaszkodziło :wink:

jeśli nie kręcisz to weź np.

http://www.apollo.pl/store/show_detail/30719

A co myślicie o płycie głównej Asus P5Q Deluxe? Jest dużo tańsza od Gigabyte GA-X48-DQ6, a niema między nimi żadnych znaczących różnic.

REFRESH