Prośba o ocenę zestawu komputerowego

AMD Phenom II 955 3.2 GHZ

Płyta Główna ASRock M3A780GXH

Pamięć DDR3 4 GB (2x2GB) OCZ CL7 Reaper

HDD Samsung F1 640 GB SataII

Gigabyte Radeon 4890 X2 (w CrossFire)

DVD-+R/RW Samsung SH-223Q

Zasilacz OCZ ModXStream PRO 600 W

Obudowa NZXT Apollo Black lub Trinity Black

Komputer zamierzam kupić w ciągu tego tygodnia , ten zestaw to już prawdopodobnie ostateczny zestaw… Proszę o ocenę ?

Zestaw generalnie niczego sobie. Natomiast ATI jeszcze nie do końca poradziło sobie ze sterownikami i paradoksalnie para HD4890 w CrossFire sprawuje się chwilami gorzej od jednej sztuki HD4890. Weź podkręconą HD4890 od Szafira z 1GB DDR5 w wersji Toxic.

sry ale budżet jest juz bardzo naciagniety a Gigabyte jest tani :smiley: Wszystko biore ze sklepu esc.pl

Na esc.pl u Gigusia Radeon HD4890 kosztuje 790zł (bierzesz dwie sztuki w CF - 2x790zł = 1580zł). A jedna sztuka Sapphire Radeon HD4890 1GB Toxic kosztuje 930zł. O ile ATI i Radki bardzo cenię, to do CrossFire jakoś przekonania nie mam (nie odradzam, ja akurat miałem po prostu niemiłe doświadczenia z CF).

A ramy zmieniam na OCZ Platinum AMD Edition , ponieważ na forum pcformatu jest temat przyklejony o tym że tylko te ramy będą poprawnie współpracować z Procesorami na AM3 , gdyż wszystkie inne od OCZ’a które mają 1600 mhz , zostaną ustawione na 1066 , a te AMD Edition będą pracować na swoich 1600 mhz