Prośba o ocene zestawu

Witam

Poniżej przedstwiam zestaw który mogę kupić za około 1800 pln. Ma służyć on do grania w najnowsze gry. Proszę o opinię zestawu i info czy będzie on służył w istocie do grania w najnowsze gry ( na jakich detalach).

1. 

Procesor:

Intel Core i3 540 2x3.06 GHz BOX (LGA1156, 4MB, VGA)

Wentylator:

BOX (komplet z procesorem)

3. 

Płyta główna:

Gigabyte P55-UD3L, P55/H55, DDR3, SATA2, GBLAN, ATX, Core i5

Pamięci:

DDR3 6GB 1333MHz A-Data Gaming Edition (3x2GB, Triple, CL9)

6. 

Dysk twardy:

Samsung 1000 GB, 1TB, SATA/300, 32MB, NCQ Spin Point F3

Nagrywarka:

LG GH-22NS50 DVD±R 22x, DVD±RW 8x, CD-RW 32x, DVD+R DL 12x, DVD-RAM 12x, OEM, SATA, Black

karta dźwiękowa

Realtek ALC888 (zintegrowany/a)

9. 

Karta sieciowa:

Tak (zintegrowany/a)

10. 

Karta graficzna:

GeForce GTX550Ti Gainward 1024MB, DDR5, miniHDMI, 2xDVI, PCI-E

11. 

Obudowa:

ModeCom Enjoy 2 Black (bez zasilacza)

Inne dodatki:

Zasilacz do obudowy ATX 500W ModeCom Premium 500 Pro (Fan 120mm, PFC)

Z góry dziekuję

Fajna Grafa Procek już trochę wąskie gardło a zasilacz po prostu DNO :stuck_out_tongue: czarna lista zasilaczy się kłania :stuck_out_tongue_winking_eye:

Szczerze mówiąc średnio mi się podoba. Podaj kwotę na pewno ktoś złoży ładny zestawik :smiley:

te 1800 pln to mój max. oczywiście bez monitora, klawiatury, systemu operacyjnego

Radze wziąć zasilacz około 650W żeby lepiej śmigało i pogmeraj w lepszych firmach może Corsair…

Jak chodzi o resztę super Graf ok, ale procek troszkę lipa, polecam i5 lub AMD Phenom II X4 955BE.

Poczytaj jeszcze i pomyśl

pozdro :slight_smile:

Hmm… Corsair 600W powinien być ok + troszkę słabsza grafa Radeon i lepszy procek jakiś AMD X4

Obecnie nie opłaca się inwestować w s.1156 ponieważ nie jest przyszłościowy. W takim wypadku i tym budżecie lepiej zainwestować w s.AM3. Więc:

Procesor AMD Phenom II X4 955

Płyta główna ASRock 770 EXTREME3

RAM Patriot 2X2GB 1333MHz DDR3 CL9 [6GB chyba nie będzie jeszcze potrzebne, można teraz zaoszczędzić i kupić np. lepsza grafikę]

Sapphire HD6850 1024MB DDR5 [karta którą podałeś jest słabsza od Radeona]

HDD Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA

DVD Samsung SH-S223C SATA

Zasilacz SeaSonic SS-500ET 80+ OEM

Obudowę wybierzesz jaką chcesz, chociaż ten Modecom wydaję mi się drogi :stuck_out_tongue:

Podlicz sobie to myślę, że powinieneś zmieścić się w wyznaczonym budżecie :slight_smile:

Brawa dla kolegi wyżej,jak chcesz mieć dobry komp do gier,to nie bierz pod intela…Tylko co do dysku,wykorzystasz 1TB?Myślę,że wystarczy Ci 500GB…

Intel jest lepszy, tylko, że jest droższy, przy czym musiałbyś wziąć słabszą resztę, co mija się z celem.

Mimo wszystko wymieniłbym obudowę na coś znacznie praktyczniejszego i z lepszą blachą (np. SilentiumPC Brutus 410 Pure Black) oraz wziął solidniejszy zasilacz (np. XFX Core 550).

Zasilacz wystarczy ci XFX450,no chyba,że lubisz dużo wydawać.Obudowa?No na przykład Thermaltake V3,Aerocool PGS VS-4,SPC Brutus 310…

Intel wcale nie jest lepszy.Przecież z niego korzystam.Straszny muł,zwłaszcza przy grach…

zależy jaki modele porównujemy