Prośba o opinie: Gigabyte HD4850 1GB 256 PCI-E GDDR3 Zalman

(Greg606) #1

Co sądzicie o tej karcie:

Dzięki

Pozdrawiam

Greg

(Krzysztofnawrot) #2

Nie potrzebne jest aż 1GB pamięci, 512mb spokojnie starczy.

Polecam:

Gainward HD4850 512MB GS - 539,99zł

PALIT HD4850 512MB Sonic - 515,00zł

(Feelek3) #3

Dobra :slight_smile: jak na cenę

(Mariosti*) #4

greg606 , Jeśli karta ma być na czas rzędu lat, to ten 1gb może się przydać, obecnie tylko wyjątkowe tryby wyjątkowych map mogą objawiać potrzebę więcej niż 512MB ramu w tych kartach graficznych, za rok zapewne nie będzie już o to trudno. Dodatkowo biorąc pod uwagę naprawde dobrą cenę, dobre chłodzenie i wysokie zegary... to jest ciekawa konkurencja dla wymienionych przez authentica bliźniaków.

(Greg606) #5

Jak ta karta ma się do geforce 9800 fs 1gb pamięci

(Monkaaloha) #6

no ale moge wam podać kilka linków do tematów, w których ''szczęśliwi'' posiadacze tych i podobnych kart wręcz błagają o pomoc ponieważ karta pod obciążeniem ośiąga 85-90 stopni C.... to nie jest żaden problem, tak ma każdy radek HD 4000+, których opinie i wątki czytałem.

Ja bym się rozglądał za jakimś geforcem w podobnych osiągach ale oczywiście nVidia jest droższa, zresztą widać kto oszczędza na produkcji jakości kart graficznych...

(Greg606) #7

Czy geforce ma obsługe i programy dla dwóch monitorów (ATI ma świetny program Hydrovison)

(Adalbert) #8

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311

(Greg606) #9

Adalbert, mógłbyś w kilku słowach podsumować ten artykuł?

(Adalbert) #10

hd4850 jest porównywalna do gf8800GTS/9800GTX, a im nowsza gra powinna sobie z nią lepiej radzić.

Chociaż przejrzyj wykresy w gierkach w które grasz i podsumowanie...

(Greg606) #11

zasilasz 550 starczy?

Kurcze widze że wypada słabiej od GF :frowning:

Większości tych gier w ogóle nie znam

(Adalbert) #12

Jak Corsair to aż hej do tej konfiguracji, masz odpowiedź w innym temacie. :slight_smile:

(Mariosti*) #13

monka_aloha suszarka czy wysoka temp. pracy? O to jest pytanie, Nvidia woli męczyć twoje uszy, a amd liczy na to że nie jesteś idiotą i masz te 2 wentylatory w obudowie. Poza tym czytanie ze zrozumieniem się kłania - "dobre chłodzenie" oznacza w tym przypadku chłodzenie zdecydowanie bardziej wydajne od referencyjnego, poza tym koszt chłodzenia w tym segmencie to max 10% ceny karty. 4850 jest karą nieco niższego segmentu i specjalnie ma ciche, 1slotowe chłodzenie, które odpowiada wymaganiom klientów. Jeśli chcesz wersje wydajniejszą, z lepszym 2 slotowym chłodzeniem to bierzesz albo kartę niereferencyjną albo 4870...

Wg ciebie nvidia ustala ceny odpowiednio do kosztów karty? Jak w takim razie wg ciebie z dnia na dzień po przemierze radeonów 4800 ceny 9800gtx spadły z ok. 900zł do poniżej 600? Cud? Czy może nvidia zaczęła dopłacać? Wiem że ciężko to przeżyć zawiętej osobie która wierzy tylko w sterotypy i nie ma faktycznego pojęcia o czym mówi, ale prawda jest taka że na tym forum w efekcie rozległych dyskusji i interpretowania wyników wielu testów poleca się sprzęt najlepszy za podobne pieniądze. Nvidia miała swój okres chwały z serią 8 i 9 gf'ów, ale w przyrodzie musi być zachowana równowaga. Za rok, dwa może znowu oni będą mieli zdecydowanie lepszą ofertę w najważniejszych segmentach cenowych, póki co oferują karty na tym samym poziomie, lub gorsze.

(Greg606) #14

Sprzedawca wymienił mi na taką kartę (inne chłodzenie - radiator! !!

Czy ta karta z Zalmanem jest lepsza czy też nie mam się co przejmować?

Pozdrawiam

Greg

(Mariosti*) #15

Karta z zalmanem ma chłodzenie aktywne, zakupiłbym na twoim miejscu jakiś 8cm wentylator cichy i zamontował go na tym radiatorze za pomocą np takich plastikowych pasków. Wtedy to chłodzenie będzie bez porównania lepsze od tamtego zalmana, a również będzie cichutkie zależnie od wentylatora.

(Emilmlo) #16

Radki HD48xx są chłodnymi kartami tylko że referencyjne chłodzenie ma ustawiony niskie obroty i dlatego karta tak się grzeje, jak się zastosuje fanfixa to karta osiąga max 70 stopni, na niereferencyjnym chłodzeniu temperatury jeszcze mniejsze.

A teraz Nvidia ma zamiar wydać serie 1xx to będą kotlety odgrzane serii 9, czyli po raz drugi odgrzewana seria 8 :lol:

GTS150 to będzie 9800GT lub 9800GTX

9600GT będzie się nazywał GT130

9500GT będzie nosił nazwę GT120

http://pcarena.pl/page/85018/Nowa-rodzi ... ni-NVIDII/

Teraz tylko czekać na odgrzaną serie 2xx :lol:

(Greg606) #17

ok czyli nie rezygnuje z tej karty. Ale da się to zrobić? tzn zamontować na niej wentylator w razie czego? nie spalą się te plastikowe paski? Brzmi to bardzo prowizorycznie, na pewno zalman nie lepszy? ktoś jeszcze może się wypowie

Jeszcze jedna kwestia, sprzedawca wcisnął mi taką obudowę:

http://proline.pl/sklep.php?prodid=CC+3003I+B%2FB i dodał do niej taki wentylator:

Zostawić to czy zmieniać na coś innego?

(Mariosti*) #18

W standardzie zalman jest lepszy bo ma właśnie wentylator. Plastiki się nie mogą spalić, bo do tego potrzebna byłaby temp. przynajmniej 2x wyższa od tej jaką teoretycznie mogłaby ta karta osiągnąć z referencyjnych chłodzeniem, a przecież dodatkowo na tej karcie masz potężny radiator, który po właśnie zamontowaniu wentylatora byłby strasznie wydajny.

Ten wentylator ac jest przyzwoity ale głośny, mam dwa takie w wersji L czyli wolniej się kręcących i itak podłączyłęm do nich jeszcze rezystory 36ohmowe aby były kulturalnie ciche. Obudowa troche droga jak na niewiadomo skąd i co, ja tam na twoim miejscu dołożyłbym do czegoś takiego http://proline.pl/sklep.php?prodid=COOL ... C334+S%2FB . Jeśli obudowę poszukałbyś w innym sklepie to moze te 20-30zł taniej byś nawet znalazł.

(Greg606) #19

Założenie wentylatora na radiator karty graficznej wiąże się z utratą gwarancji, powiedzieli mi w sklepie

(Monkaaloha) #20

Tak tak, kup kartę za pół tysiąca i ją roz*****ól. Pozdro

Btw. jak kupujesz kartę to kupuj już z dobrym chłodzeniem a nie jakieś robione w szopie u pana Janka -.-

Wolisz wydać kilkanaście zł mniej i mieć gorsze chłodzenie a potem rozwalić kartę czy dopłacić kasę i mieć coś porządnego?

Zastanów się...