FadeMind - prośba o pomoc finansową na rehabilitację - wersja 2019/2020

2019 rok. Koszty turnusów się podwoiły. Sytuacja się trochę zmieniła, w formie FAQ przedstawiłem Wam swoją obecną sytuację.

Ośrodka w Stobnie już nie ma - jest wystawiony na sprzedaż.
Kilka lat temu powstał ośrodek rehabilitacji w Złotowie (Wielkopolska).

Cennik turnusów wraz z terminarzem jest tu: http://www.zabajka.home.pl/?pl_terminarz,47

Wielkimi krokami zbliża się okres rozliczania PIT, przekazywania 1%. Moją sytuację poznaliście kilka lat temu, więc zainteresowanych odsyłam do wpisu @Krogulec Wesprzyjmy FadeMinda!.

Oficjalny apel fundacji jest dostępny pod adresem:

https://dzieciom.pl/1742

Na co zbierane są środki finansowe?

Finanse są przeznaczane wyłącznie na pokrycie kosztów zabiegów rehabilitacyjnych.

Jaki to koszt?

W lokalnym ośrodku zdrowia uczęszczam regularnie na:

  • 10 zabiegów masażu kręgosłupa to 40 PLN x 10 dni roboczych = 400 PLN
  • 10 dni zabiegowych (masaż, rehabilitacja pod opieką magistra rehabilitacji, laser, solux) to koszt około 600 -700 PLN w zależności od dokładnego doboru zabiegów dodatkowych.

Odrębną kwestią jest 14 dniowy turnus rehabilitacyjny z pobytem na miejscu wraz z kompletem zabiegów + hipoterapia. Obecnie koszt to około 4 000 - 5 000 PLN w zależności od terminu. Wyższe kwoty podanie na stronie ośrodka Zabajka 2 odnoszą się do pobytu rodzica + dziecko. Ja z racji względnej samodzielności jeżdżę na turnusy bez opiekuna.

Co z rehabilitacją za pieniądze z PCPR/PFRON?

Jestem za stary na otrzymanie wsparcia finansowego od PFRON na rehabilitację - kiedyś dostałem TAKĄ właśnie odpowiedź od tej instytucji. Państwo finansuje przede wszystkim rehabilitację osób do 26 roku życia, potem radź sobie sam.

Dlaczego wydajesz kasę z fundacji na bieżące zabiegi rehabilitacyjne, zamiast uzbierać górkę i jechać raz na turnus?

Spastyka postępuje, trzeba dbać o postępy i na bieżąco korzystać z zabiegów. Na NFZ co miesiąc dostaję skierowanie na zabiegi, ale z racji wyczerpania limitów ryczałtu na NFZ nie ma możliwości aby skorzystać z niezbędnego masażu kręgosłupa na koszt NFZ. Prywatnie natomiast jest to dostępne od ręki po skonsultowaniu terminu z rehabilitantami.

Ukłony należą się Fundacji TVN, która co kilka lat nadal - pomimo mojej dorosłości - przeznaczała kilka tysięcy PLN na pokrycie kosztów zabiegów rehabilitacyjnych.

Zatem zwracam się do Społeczności o wsparcie w postaci 1% podatku, nagłośnienie sprawy.

z poważaniem

Tomasz Przybył (FadeMind)

Temat został uzgodniony z administracją. Proszę nie zgłaszać do moderatorów naruszenia regulaminu.

Pozdrawiam.

To prawda ze koszty turnusu są wysokie i nie każdego na to stać

z 500 zł renty inwalidzkiej z której trza żyć

a państwo olewa takich ludzi, innych krajach państwo lepiej pomaga niż państwo Polskie…

Popieram apel,

pomówcie temu chłopakowi w walce o normalne życie

bo ta choroba jest kulą u nogi która nie pozwala normalnie funkcjonować.

ja to wiem bo żyje 25 lat tą choroba.

Przeredagowałem pierwszy post aby krótko i na temat przedstawić obecną sytuację. W razie dodatkowych Waszych pytań proszę o kontakt.

Pozdrawiam