Prośba o pomoc w kofiguracji sieci domowej

Witam. Chce podłączyć laptopa(win7) z komputerem(winxp), na którym jest internet (neostrada) kablem RJ45 tylko że za bardzo nie wiem jak mam to wszystko skonfigurować. Wiem że są poradniki na internecie jak to zrobić, ale tam jest tylko winxp-winxp, a mi potrzeba poradnika winxp-win7, bo jak dla mnie na razie win7 to czarna magia, nie wiem gdzie co jest i to mi sprawia najwięcej trudności. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak mam podłączyć internet do laptopa. Z góry dzięki za jakąkolwiek chęć pomocy :wink:

Szukaj poradników do Visty, będzie podobnie.

Mam pewien problem mianowicie próbuje korzystać z tego poradnika http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html ale tam jest pokazane że w połączeniach sieciowych jest połączenie lokalne, a u mnie tego nie ma, ale jest za to tylko neostrada tp (tak to się nazywa). Bez tego połączenia lokalne dalej nie ruszę bo u mnie w neostrada tp nie mogę ustawic bramki podsieci itp. Ktoś wie może jak włączyć te połączenie lokalne?

W prezentacji masz połączenie Sieć publiczna. U ciebie jego odpowiednikiem jest neostrada tp.

Natomiast Połączenie lokalne powinieneś mieć. A jeśli nie masz, to masz niezainstalowane sterowniki do karty sieciowej.

Ok, dzieki kolego faktycznie nie mialem zainstalowanych sterow, teraz juz wszystko ladnie smiga :smiley: