Prośba o pomoc w podzieleniu sieci w firmie

Dzień dobry Państwu.

Jestem właścicielem firmy. Ostatnio dobudowałem dwa magazyny, w których korzystamy z komputerów.

Potrzbuję mieć w tych magazynach dostęp do sieci.

W firmie (budynku z biurami) mam internet światłowodowy netia.

Kolega dał mi six pack mikrotika. Czy mogę wykorzystać ten zestaw aby dostarczyć internet do magazynów?

Jeden magazyn jest stosunkowo blisko ~100m. Drugi jest oddalony o około 800m.

Czy te anteny, które dostałem od znajomego da się wykorzystać do podzielenia sieci? Tak, abym miał internet w tych dwóch miejscach? Z tego co się zorientowałem, ten six pack ma antenę nadawczą i pięć anten do odbioru.

Czego jeszcze bym potrzebował, aby posłać internet do magazynów? Te anteny, które mam, to SXT Sixpack.

Proszę o pomoc i rozjaśnienie sprawy.

 

 

Chciałbym, aby to wyglądało mniej więcej tak, jak narysowałem na schemacie (przepraszam za jego jakość).

Dodam, że między firmą a magazynami pole widzenia jest czyste. Na przeszkodzie stoi tylko jedno drzewo, ale myślałem nad montażem anten na masztach.

post-273038-0-10602000-1422610947_thumb.

Można by zrobić to tak.

  1. Jeśli długość kabla nie przekraczałaby do 1 magazynu 100m, to pociągnąłbym jednak kabel i dalej bezprzewodowo.

  2. AP na pierwszym magazynie mógłby pracować jako repeater (wzmacniacz) i wtedy drzewo nie powinno stanowić przeszkody, jeśli nie jest na drodze sygnału.

Od routera Netii pociągnąć skrętkę do anteny nadawczej Mikrotika, chyba że jest to jakoś rozpięte na switchu to skrętka od swicha do anteny. Antenę skonfigurować jako AP z WDSem.

Jeśli chodzi o stacje odbierające to ustawić je tak, ażeby widziały nadawcę. Konfigurujemy antenki jako routery i od nich ciągniemy kabel do switcha, o ile na magazynach kompy podpięte mają być po kablu a jak radio to łączymy z access pointem. Antenki nadają i odbierają do 5 km więc powinno działać