Prośba o pomoc w podzieleniu sieci w firmie

(Jj Tomanek) #1

Dzień dobry Państwu.

Jestem właścicielem firmy. Ostatnio dobudowałem dwa magazyny, w których korzystamy z komputerów.

Potrzbuję mieć w tych magazynach dostęp do sieci.

W firmie (budynku z biurami) mam internet światłowodowy netia.

Kolega dał mi six pack mikrotika. Czy mogę wykorzystać ten zestaw aby dostarczyć internet do magazynów?

Jeden magazyn jest stosunkowo blisko ~100m. Drugi jest oddalony o około 800m.

Czy te anteny, które dostałem od znajomego da się wykorzystać do podzielenia sieci? Tak, abym miał internet w tych dwóch miejscach? Z tego co się zorientowałem, ten six pack ma antenę nadawczą i pięć anten do odbioru.

Czego jeszcze bym potrzebował, aby posłać internet do magazynów? Te anteny, które mam, to SXT Sixpack.

Proszę o pomoc i rozjaśnienie sprawy.

Chciałbym, aby to wyglądało mniej więcej tak, jak narysowałem na schemacie (przepraszam za jego jakość).

Dodam, że między firmą a magazynami pole widzenia jest czyste. Na przeszkodzie stoi tylko jedno drzewo, ale myślałem nad montażem anten na masztach.

post-273038-0-10602000-1422610947_thumb.

(roobal) #2

Można by zrobić to tak.

1. Jeśli długość kabla nie przekraczałaby do 1 magazynu 100m, to pociągnąłbym jednak kabel i dalej bezprzewodowo.

2. AP na pierwszym magazynie mógłby pracować jako repeater (wzmacniacz) i wtedy drzewo nie powinno stanowić przeszkody, jeśli nie jest na drodze sygnału.

(Ppowchowicz) #3

Od routera Netii pociągnąć skrętkę do anteny nadawczej Mikrotika, chyba że jest to jakoś rozpięte na switchu to skrętka od swicha do anteny. Antenę skonfigurować jako AP z WDSem.

Jeśli chodzi o stacje odbierające to ustawić je tak, ażeby widziały nadawcę. Konfigurujemy antenki jako routery i od nich ciągniemy kabel do switcha, o ile na magazynach kompy podpięte mają być po kablu a jak radio to łączymy z access pointem. Antenki nadają i odbierają do 5 km więc powinno działać