Prośba o pomoc w wybraniu odpowiedniego sprzętu

Witam wszystkich serdecznie, proszę o pomoc w doborze sprzętu. Jeśli można to oprócz podania nazwy chciałbym uzyskać jakąś krótką informację „dlaczego właśnie to”. Mam już obudowę, myszkę i klawiaturę, kartę dźwiękową SB 128 PCI, kartę graficzną ATI RADEON 9550, zasilacz CHIEFTEC HPC-360-302 DF (360W). I teraz tak, potrzebuję dokupić…

  • procesor CORE 2 DUO (żeby wraz z innymi podzespołami śmigał na moim zasilaczu… o ile to tylko możliwe. Wolałbym nie kupować nowej PSU, podobnie zresztą jak nie inwestować w QUADa, ponieważ mam ograniczone fundusze)

  • pamięć DDR2 (myślę, że 2x1GB w zupełności wystarczy)

  • płyta główna (chciałbym żeby miała AGP oraz PCI-E, obsługę pamięci DDR2 i dysków SATA oraz, co jest dla mnie bardzo istotne, aby dodatkowo umożliwiała włączenie komputera przy użyciu klawiatury/myszy. Być może wszystkie nowe płyty posiadają tę opcję, tego nie wiem…)

  • dobry dysk twardy SATA do 160GB (cichy i żywotny; mniej zależy mi na innych parametrach np. szybkich obrotach jak to jest w Raptorach)

Dzięki.

Procesor w takim razie zależnie od budżetu to e2160 jeśli byś podkręcał, albo e2220 jeśli nie, albo e7200 jeśli nie jest za drogi.

Pamięci - jak w innych tematach a-data vitesta/patriot llk po ok 140zł, albo coś pod kątem oc droższego typu goodram pro 900.

Płyta główna - tak której szukasz to chyba tylko AsRock 4CoreDual-SATA2 VIA PT880 Ultra, ale w jej cenie możesz mieć płytę na intelu p31 dużo lepszą pod kątem oc i ogólnej wydajności systemu - dużo wydajniejsze od 9550 karty graficzne na pcie masz już za 100zł nowe.

hdd - opłaca się brać bardziej 1 talerzowego samsunga f1 320gb, pojemność za duża oczywiście, ale oprócz wysokiej wydajności jest cichy, chłodny, a żywotność nowych dysków jest nieznana, ponieważ są nowe :] Koszt max 170zł - mniejszych się nie opłaca poprostu.

ile masz kasy na całość?

Po pierwsze jaka cena;

Po drugie do czego komputer ma Ci służyć.

Wszystko by było ok, gdyby nie ta płyta AsRocka, bo to jedne z najgorszych płyt na rynku…

kasa bez limitów, ale nie chcę po raz kolejny bezsensownie topić pieniędzy w tej studnii komputerowej… mój obecny sprzęt przestał mi całkowicie wystarczać, a dysk twardy najzwyczajniej padł. Mam jeszcze laptopa (właśnie z niego korzystam), Core 2 Duo 2GHz, 1GB DDR2, ATI X1400… taka konfiguracja w zupełności wystarcza mi do moich zastosowań, jestem z niej zadowolony. Chciałbym coś ciut lepszego; btw, jeśli (przykładowo) różnica cenowa między procesorem 2.0GHz, a 2.2GHz byłaby niewielka - takie coś mi odpowiada (zakładając oczywiście, że za tymi wszystkimi liczbami kryje się jakiś konkretny zysk wydajności etc.).

Nowa grafika - okay, może być (czyli rezygnujemy z AGP). Ale na płycie musi być uruchamianie przy użyciu klawiatury i/lub myszki :slight_smile:

Procek: Intel Core 2 Duo E7200 2,53GHz - 343 zł

RAM: 2x1GB PC6400 800MHz OCZ Platinum rev.2 - 125 zł

karta g.: Sapphire Radeon HD3650 256MB -185 zł

mobo: Gigabyte GA-EP35-DS3R - 266 zł

HDD: Seagate 320GB Barracuda 7200.10 - 152 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 - 111 zł

Zasiłka: Ocz StealthXStream 500W SLI - 189 zł

____________________________________________

Razem: 1371zł

super, ale… skąd te ceny ? (obudowę mam)

Ceny są ze skąpiec.pl ogólnie z różnych sklepów, jeśli chodzi o te części to można chyba wszystkie w Komputroniku, zapomniałem dać jeszcze napędu, może być np. Pioneer DVR-215 SATA - 110 zł

Pewnie, tyle że jakbyś w ten sposób części zbierał to ponad 100zł przepuściłbyś na przesyłki.

A co do asrock’a - 4core dual sata2 nie ma konkurencji, zapewnia fsb powyżej 300mhz, jest podatny na modyfikacje zwiekszające stabilność napięcia na rdzeniu i jego poziomu na rdzeniu i ramach. Ma przyzwoite zasilanie jakoże działają na niej quady (i to działają faktycznie, nie na papierze). Cenę ma bardzo niską i wszystkie złącza potrzebne do przejścia ze starych podzespołów na nowe. W drugim komputerze mam nf2 asrocka i jest stabilny, daje podkręcać procesor i zapewnia wysoką wydajność.

4core dual sata2 ma jedną wadę - nie wspiera 45nm procesorów, a w tym przypadku nie potrzeba również gniazd na ddr1, no i jeśli o oc chodzi p31 jest od chipsetu vii bez porównania lepsze.

Nie można mówić w ogóle że wszystkie asrocki są złe bo tak nie jest, często są lepsze od budżetówek znanych i szanowanych marek.

W dniu 11.06.2008 , o godzinie 17:44 został dopisany post przez Mariosti*

Zestaw ok, ale jak wcześniej wspomniane ceny trzeba brać z jednego, góra dwóch sklepów, no i poza tym:

hdd samsung f1 320gb a nie seagate.

Ram - patriot llk albo adata vitesta winny być nieco lepsze, a ledwo 15zł droższe od tej naj naj niższej ceny jaką znalazłeś.

Zasilacz corsair vx450, albo chieftec ctp 400 - nieco taniej będzie a w przypadku corsaira lepiej (operując na “super” niskich cenach oczywiście).

No masz racje, zbierałem szybko więc tak za dużo to nie szukałem, rzeczywiście dysk Samsunga byłby lepszy, ale co do AsRocka to 300MHz na FSB to trochę mało, nie sądzisz. moja płyta jest ze średniej półki cenowej 250-300 zł i spokojnie chodzi przy 500-510 wyżej póki co nie próbowałem, ale widziałem w testach że się da na tej mobo.

Ale czy twoja płyta obsługuje ddr1, ddr2, ma agp i pcie jednocześnie? I czy fsb 300 to mało dla np takiego e2220? (z fsb 300 miałby teoretycznie taktowanie 3,6ghz, a więc prędzej “procesor się skończy”).

No nie, ale, po co mu AGP skoro powiedział że rezygnuje, i po co mu DDR1 jak kupuje inne, i czy powiedział że w przyszłości nie kupi np. E8400 i FSB mu nie pójdzie :stuck_out_tongue:

kid_m

sprzedaj części które teraz masz, z wyjątkiem obudowy i kup to:

płyta główna: Foxconn P35A-S 280zł

ramy: Goodram Pro900 2x 1GB 190zł

proc: Intel Pentium Dual Core 2160 1,8 BOX 180zł (jeśli starczy kasy to E7200)

dysk: Samsung SpinPoint F1 320 GB 170zł

napęd: Pioneer 215D 80zł

grafa: GeForce 8800GT Twintech XT 512MB z dwoma wiatraczkami :slight_smile: 520zł

Zasilacz: Modecom MC 400W 120zł

chłodzenie na procek: Pentagram freezone hp100 alcu lite 40zł

RAZEM: 1580zł

kręcisz procek na 3,0 GhZ i się cieszysz nowym, dobrym komputerem. :slight_smile:

Na na marginesie odnośnie tego chłodzenia: Pentagram freezone hp100 alcu lite 40zł to o ile by spadła temp na moim procu?

Czytałeś mój pierwszy post czy tak poprostu sobie piszesz żeby ludzi denerwować?

@gruchacz

Skąd znasz budżet? :stuck_out_tongue:

Czytam, ale nadal nie wiem, o co ci chodzi :stuck_out_tongue:

Ułatwie -> w pierwszym poście napisałem że asrock ma też agp i pcie, ale lepiej wziąść coś na p31 i najtańszą kartę na pcie, po czym to powtarzałeś… :]

Aha, sorka, bo zawsze czytam jaki problem i jaki ostatni post.

autor napisał w jednym z postow:

HA! !!