Prośba o pomoc^^

(Xxx) #1

Hej, a więc mam do Was ogromną prośbę. Jestem w sieci osiedlowej (kabel) i okazuje się, że w dzień szybkość internetu to. ok 40-50KB/Sec a w nocy internet jest ok.10 razy szybszy xD i mam takie pytanie czy istnieje jakaś możliwość aby bez przepychanek z administratorem sieci ustawić tą prędkość również w dzień?

(KaisuM) #2

nie da się.

(Xxx) #3

kurde a jest jakaś możliwość żeby chociaż troszkę ten internet przyspieszyć? słyszałem o jakimś QoS czy coś takiego ^^

(Asterisk) #4

Sam przyśpieszysz - zaszkodzisz innym.

Chcesz mieć problemy z Adminem sieci - próbuj.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Bolo92) #5

A masz dostęp do routera ? Nie masz, więc nic nie zrobisz, prawdopodobnie na MikroTiku lub Linuxie, łącze przydzielane dynamicznie, w dzień paru ludzi to i musi odpowiednio ograniczyć innym, w nocy nie ma ludu albo mało to i łącze może puścić szybsze.

A jak nie to każdemu daje w dzień 512 a reguła odpowiednia i w nocy jest to np. 5Mbit.

Pozatym jakbyś się czuł gdyby ktoś np. wkradł się adminowi na sprzęt i sobie ustawił bez limitów i piortet najwyższy, z internetu byś nie skorzystał prawie bo jak tamen by zapuścił ściąganie to tyle a admin pojechałby na wakacje gdzie niebardzo ma dostęp do routera??

Kaplica w dzisiejszych czasach, gdy internetu nie ma choć chwile lub przechodzisz z Chello 10Mbit i przeprowadzka i radiówka admina pasożyta i niby 1Mbit a tu ledwo onet w 10-20sekund się wyrabia.

Niestety nic nie poradzisz na prędkość internetu bez dodatkowych opłat... Wiadomo że każdy kto ściąga choć z 10GB miesięcznie/tygodniowo/dziennie by chciał to ściągnąć jak najszybciej.