Prośba o poradę - niedroga karta graficzna PCI-E low-profile

Szanowni,

Nie uważam się za kompletnego laika w kwestiach komputerowych, ale w tym przypadku się poddałem.

Potrzebuję zanabyć tanią (do 150 PLN) niskoprofilową kartę graficzną, którą będę chciał zamontować w biurowym desktopie DELL z demobilu (dość słaby zasilacz - 275 watów zgodnie ze specyfikacją producenta, więc chyba w grę wchodzą tylko karty z chłodzeniem pasywnym i bez dodatkowego zasilania).

Podłączone to będzie do stareńkiego monitora CRT z ekranem w rozdzielczości max 1280 x cośtam. Chodzi o to, by karta ta pociągnęła League of Legends i pozwoliła mojemu synowi na w miarę komfortowe granie (czyli te kilkadziesiąt fps).

Moje poszukiwania przyniosły mi propozycje kart typu Geforce GT520, GT210, GT610, GT430 i Radeony 5450, 6450, 5570, 7450. Wiem, że wszystkie są w sumie równie słabe, ale może pomoglibyście, Szanowni Użytkownicy, wskazać faworyta? A może jakieś inne propozycje? W grę wchodzą karty zarówno nowe, jak i używane. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Cześć,

Maim zdaniem średnio się w ten komputer inwestować. Poza tym, koniecznie wymień monitor! Monitory CRT “migają” męcząc (i uszkadzając) oczy!

Dodane 17.06.2013 (Pn) 16:12

Cześć,

Maim zdaniem średnio się w ten komputer inwestować. Poza tym, koniecznie wymień monitor! Monitory CRT “migają” męcząc (i uszkadzając) oczy!

Najlepszym wyjściem będzie GT610, sam mam i praktycznie we wszystko da się pograć przy niskich ustawieniach.

Dla ciekawych, nawet Crysis 3 na low 1024x768 wygląda ładnie i na upartego ktoś może przejść, 15-23fps w zależności czy teren zamknięty czy otwarty.

W lola spokojnie pogra ale ważne są też pozostałe podzespoły.

Przykładowo

http://www.morele.net/karta-graficzna-a … -l-479501/

Dodane 17.06.2013 (Pn) 16:20

Dzięki za konkretną poradę.

5570? Nawet się nie zastanawiaj, ta karta pożera wszystkie wymienione przez Ciebie cudactwa, głównie dlatego że wszystkie wymienione to typowy, marny low-end, a 5570 to midi-end, co ma odzwierciedlenie w testach. Sam zastanawiam się czy sobie takiej nie dokupić za te 110zł to tandemu z 5670. 610GT jest sto lat za 5570

5570 jest zdecydowanie najbardziej wydajna, tylko sprawdź kupując czy faktycznie kupowana przez ciebie karta będzie miała także śledź low profile, bo bez tego będzie… no cóż, działać będzie, tylko mniej pewnie się będzie trzymać w gnieździe…