Prośba o poradę

Przymierzam się do zakupu pierwszego w życiu telefonu (wiem! nadal jestem w tych zaledwie 25% Polaków nie mających tego urządzenia ) :smiley:

Nie mam zielonego pojęcia jak się do tego zabrać, nawet nie miałem nigdy takiego telefonu w ręku (nieprawdopodobne ale jednak prawdziwe).

Wiem natomiast czego oczekuję po tym urządzeniu, albo raczej jak go chciałbym użytkować. A mianowicie:

  • nie chcę płacić abonamentu (a zatem chyba pozostaje tylko telefon na kartę systemu pre-payd)

  • nie chcę się na dłużej wiązać z żadnym oparatorem, chciałbym swobodnie móc wybierać aktualnie najtańszą ofertę

  • będę bardzo mało dzwonił, nieco częściej będą dzwonić do mnie, ale też nie za wiele (2-3 razy w tygodniu)

  • sporo podróżuję po kraju, także w góry, lasy itp (a więc poza silny sygnał)

  • kilka razy w roku chciałbym móc zadzwonić do kraju z zagranicy, w tym czasem dość odległej (np. Brazylia)

  • również chciałbym być ‘osiągalny’ za ową granicą

  • nie mam zielonego pojęcia jakie gadżety wbudowane w aparat mogą być mi przydatne, myśle o radiu, aparacie foto (nie koniecznie), połączeniu z internetem (czy można wysyłać/odbierać e-maile??), budziku, przeliczniku walut

  • wiem czego kompletnie nie potrzebuję - dzwonków polifonicznych, gier, tapet, wymienialnej obudowy, odtwarzacza MP3, i pewnie setek rzaczy których nazw nie znam albo nie rozumiem np. Java, WAP itp. (a może coś z tego potrzebuję ale o tym nie wiem?)

  • nie chcę wydać bajońskiej sumy na zakup telefonu, ale nie musi to być najtańsze barachło

  • chcę mieć pewność, że telefon nie jest kradziony lub nie pochodzi z nielegalnego źródła, będzie działał w Polsce i poza nią

W związku z powyższym mam pytanie co mam kupić i gdzie to mogę zrobić w drugim co do wielkości mieście kraju. Prosze o poradę :slight_smile:

Z tego co przeczytałem to mogę Ci polecić Nokie 3510i Telefon prosty, łatwy w obsłudze, tani. Tak więc myślę że spełni twoje oczekiwania. Nie posiada on może radia i aparatu, ale są to jak dla mnie zbędne bajery. Może i ma dzwonki polifoniczne i kolorowe tapety, ale nikt nie każe ich używać. :slight_smile:

Jak dla mnie telefon dla Ciebie idealny.

A co do operatora to wystarczy przejrzeć oferte wszystkich i wybrać odpowadającą wymaganią. :stuck_out_tongue:

Myśle, że w Łodzi masz od metra możliwości.

Przypuszczalnie w centrum miasta lub przy jakimś Centrum Handlowym będziesz miał kilka salonów z możliwością kupienia właściwej dla siebie komórki.

Firmy oferujące to czego szukasz:

Orange

Plus GSM

Heyah

Proponuję wziąć książkę telefoniczną, przejrzeć adresy usługodawców, udać się do nich, porównać oferty i wybrać to, co najbardziej będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

Tu na Forum możemy pisać, zachwalać różnych operatorów i różne telefony komórkowe, ale z mojego punktu widzenia, nie będzie to dla Ciebie właściwe.

Pozdrawiam

:okulary:

Golden Finger : zgadzam się, idz od salonu poszperaj po ofertach i wybierz nic prostrzego. Najlepiej najpierw wybierz ofertę a puźniej dobieraj telefon tak będzie prościej :stuck_out_tongue: