Prosba o rade.Zasilacz

Znajomy informatyk zlozyl mi komputer.jest w nim m.in radeon hd 4870 ,intel e8500 3,13 ghz ,4 giga ramu ,750 dysk .Do tego wzioł obudowe tracera z zasilaczem 450 w .Najmocniejsza jaka byla i mowi ze bez problemu to pociagnie ,co o tym sadzicie??

Kupiłeś już ten komputer?

Było wziąśc e8400… zaoszczędziłbyś

Napisz jakie to ramy i płytę głowną masz… pytam tak z ciekwaości.

Zasilacz Tracer możesz rozebrać dla draki, żeby zobaczyć co w nim siedzi lub sprzedać na allegro za 15zł i musisz kupić nowy zasilacz KONIECZNIE!

Napisz ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zasilacz?

P.S Niezły informatyk z tego znajomego

Co to za szemrany informatyk? Sam radek zeżre zasilacz. Z tego co pamiętam pobiera 200-250W. Nie wspominając o reszcie sprzętu. Poza tym Tracer jakością nie grzeszy. Troszkę mnie pocieszył ten wątek. Planuje zakup nowego kompa i widzę, że nie muszę się spieszyć z kupnem nowego zasilacza.

http://www.nokaut.pl/obudowy/tracer-tro … -450w.html to ta obudowa ,czy naprawde jest taka cienka ,bo niestety nie mam teraz funduszy na zasilacz.Czy to naprawde konieczne ?

bierz modecom mc 400w ~120,-

i jakaś buda za reszte

Tego zasilacza bym nie wziął za darmo - więcej kosztuje wywóz tego śmiecia na złomowisko niż ten zasilacz (chyba żeby wyrzucić go na przypale do kontenera… lol)

Kupiłes PC za 2-2,5k i nie boisz się, że ten śmieciany zasilacz może Ci wysadzić PC razem z podłogą w pokoju?

Zawsze jak składasz komputer, to wybieraj obudowe, ale nie bierz jej z zasilaczem, nie wiem jak wy ale ja miałem możliwość zostawienia zasilacza z obudowy, i mogłem wziąść coś lepszego i mocniejszego. Obliczyli koszty i wyszło kilkanaście złoty drożej.

Nie masz funduszy a na takiego kompa masz? No cóż - przyoszczędzać na procku, na płycie, grafice ok… ale nie na zasilaczu ! Modecom MC-400 minimum. CO do budy - przecież to potrzebuje chłodzenia a to sie w tym tracerze kisi. Radzę pomyśleć nad nową obudową i zasilaczu bo potem możesz mieć problem nie tylko ze zasilaczem ale również z chłodzeniem. CoolerMaster Elite 300/301/302 w sam raz będzie. Osoby polecające owego Tracera jako zasilacz do takiej konfiguracji powinny zapoznać się z tym co polecają… nic tylko lincz. Do czasu zmiany zasilacza proponuję nie grać w wymagające gry…

Postanowilem ze jezeli ten zasilacz bedzie slabo pracowal doloze stary 400 W podlacze i poloze obok komputera

myślisz że to ci coś da ?

echh…

Ja wysiadam w tym temacie… czekajcie… on myśli że tracer 450W + stary 400W to będzie razem 850W mocy i 2 zasiłki będą ok?

LOL!

A serio to slash1234 , ostatni raz Ci piszemy - bez zmiany zasilacza się nie obejdziesz!

Troche słabo. Ja mam hd4850, który wymaga zasilacza 450w. Nie wiem jak z 4870 ale moim zdaniem mniejszych wymagań nie powinien mieć więc na Twoim miejscu zainwestowałbym w lepszy zasilacz (większa moc i przede wszystkim uznanej firmy)

Wez ten co mam w podpisie. Ja nie narzekam. od 230- do 280zl jak dobrze poszukasz

weź Amacrox Warrior 450W lub ModeCom Volcano :wink: (Sam posiadam Amacrox Warrior 450W i jest git)

“Ja mam hd4850, który wymaga zasilacza 450w.” hd4850 z całym zestawem będzie pobierał w obciążeniu poniżej 300W, z hd4870 lekko więcej, ale też w okolicach 300W.

przemek8423 , slash1234 ma mało kasy, a Ty proponujesz niepotrzebnie mocny i drogi zasilacz?

slash1234 , weź Modecom MC 400W, a jakbyś mógł dołożyć do OCZ SXS 500W rev.2 albo Corsair’a 450W byłoby super. A za resztę obudowę (chociaż tutaj też by dobrze było nie oszczędzać tak strasznie przy takim kompie). W ogóle już go kupiłeś? Jak nie to się wycofaj i zapytaj nas co lepiej kupić…

Teraz się nie kupuje obudów z zasilaczami bo nie ma nawet 500W z obudowami! Kup corsera lub modecom-a. A tą 450W sprzedaj na allegro ;]

Czekaj a czy ten radon zmieścił ci się do tej obudowy? Tak z ciekawości?

jesli to ten tracer co ja mysle z wyświetlaczem lcd i zas 450 W to wiem czemu go kupiłeś (wydląd, lcd) zamist tego kup sobie tę obudowę http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=23794 żeby wywiała ci z mózgu tracery i ten zasilacz http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 … wa&&f=more do zasilenia mózgu ew http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=23126 - wiem że wyszło dużo ale ta obudowa to jedna z lepszych w stosunku jakość/cena/wygląd/chłodzenie a zasilacz równiez lepszy jak ocz

Omg, co wy za rady dajecie w ogóle ?! do takiego configu żadne próchna typu modecom. Radeon 4870 wymaga markowego zasilacza minimum 500W z dwoma liniami 12V PCI-E 6pin

Kup corsair 550W lub jak przemek8423 nadmienił wyżej nawet 650W bo różnica w cenie nie jest duża

Z tym Modecom MC nie przesadzaj, to dobry zasilacz. Ma bodajże 18 i 16 Amperów na V12. Jednak zgodzę się, że mocy może braknąć. Radka może by pociągnął, ale karta nie dostawała by wystarczająco dużo mocy.

Ja nie wiem dlaczego ten informatyk jest taki pewny ,że to wszystko będzie dobrze latać ,co prawda w poprzednim kompie jak mi wysiadł zasilacz zamontował mi tracera 400 W i jak dotąd wszystko chodzi bez problemu .Ja nawet pisałem mu ,że na forum pisali mi ze to może nie wytrzymać,a on pewny mówi ze wątpi ze to nie wytrzyma .