Prośba o spr. loga - "Your computer is infected"

Witam

Złapałem jakiegoś trojana, który objawiał się ikoną w trayu mówiącą, iż “your computer is infected” i zalecającej ściągnięcie jakiegoś oprogramowania aby to naprawić, oraz zmianą tapety pulpitu. Problem z tapetą usunąłem za pomocą Ad-Aware’a i SpyBota, natomiast ikone z traya antywirusem (ArcaVir). Narazie nic się nie dzieje, ale prosiłbym o sprawdzenie loga. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

W dodaj/usuń odinstaluj QuickBar i BraveSentry

1.Startujesz do trybu awaryjnego

2.Wyłanczasz przywracanie systemu (tylko Me/Xp)

3.Kasujesz wpisy w HijackThis

4.Kasujesz pogrubione pliki/foldery

5.Dajesz nowy log z hjt + log z Silent Runners

Zapuść smitfraudfix http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … c158a8b374

Mam nadzieję, że zrobiłem to w miarę poprawnie. Nie mogłem odnaleźć pliku “artm_new.dll”. Dzięki za pomoc :slight_smile:

HijackThis

Silent Runners

Ściągnij Pocket Killbox>>>uruchom>>>zaznacz opcje “Delete on Reboot”>>>w polu “Full path of file” wklej ścieżki:

Po wklejeniu każdej ścieżki z osobna klikasz X, dopiero gdy wkleisz ostatnią ścieżkę, zgadzasz się na restart kompa.

W trybie awaryjnym skausj foldery:

Otwórz notatnik i wklej:

Plik>>>zapisz jako>>zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki>>>zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom w trybie awaryjnym

No i wszystko zrobione. Zauważalnie wszystko lepiej chodzi. A logów już chyba wysyłać nie muszę… Big thx again :slight_smile: