Prośba o sprawdzenie loga i o

Szczególnie niepokoją mnie ostatnio często pojawiające się znienacka reklamy przy użyciu IE. Ja osobiście nie używam tej przeglądarki, lecz używają ją inni użytkownicy na moim PC wbrew temu, że polecam Firefoxa i Operę. Próbując zobaczyć, co dolega mojemu PC, włączyłem scan online na stronie Pandy. Wyświetliło mi, że mam sporo chochlików - adwarów i innych nieprzyjaznych stworzonek. Usuwałem już większość wpisów z rejestru programem jv16 oraz programem Spybot - S&D. Jeśli ktoś ma jeszcze pomysł co zrobić jeszcze, by usprawnić kompa tj. wyeliminować robaczki to proszę o wpis. Chciałbym uniknąć formatu… :stuck_out_tongue: Proszę o pomoc i oczywiście sprawdzenie w/w loga.

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuń:

Pliki i foldery zaznaczone kasujesz ręcznie z dysku natomiast wpisy w HijackThis.

Poczytaj o usuwaniu plików i folderów z pytajnikiem - Usuwanie PurityScan.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

Nie da się jakoś prościej nie aż tak skomplikowanie :? Aż tak zaawansowanym userem pc’ta to ja nie jestem, by się w takie sprawy zagłębiać. Ponadto czasem miewam skłonności to pochrzanienia tego i owego. Da radę inaczej?

VanTheMan lokalizujesz zaznaczone na czerwono pliki / foldery na dysku i usuwasz. :wink: Potem odpalasz HJT, robisz Do a system scan only i wybierasz podane przez adama9870 wpisy. Potem naciskasz Fix checked.

Jeśli chcesz to zautomatyzujemy prawie cały proces usuwania. Zatem pobierz The avenger. Wypakuj => uruchom => zaznacz opcję Input script manually => kliknij w lupkę => w okienku, które się otworzy wklej:

=> Kliknij klawisz Done => teraz kliknij na zielone światełko => powinna pojawić się pewna informacja i kliknij OK (teraz restart).

Po resecie może pojawić się okienko na dosłownie kilka sekund oraz log w notatniku. Wejdź tam gdzie masz avangera i skasuj plik backup.zip czyli np. c:\avanger\backup.zip.

Potem usuwasz tylko ten folder ręcznie będąc w trybie awaryjnym:

ale przed usunięciem czytasz o usuwaniu usuwaniu plików i folderów z pytajnikiem - Usuwanie PurityScan.

Na koniec usuwasz wpisy, które podałem w hijacku i pokazujesz nowe logi, o które prosiłem.

Zastosuj się do tego Tematu i zmień tytuł tematu na konkretny inaczej KOSZ

Pozdrawiam Gutek2222