Prośba o sprawdzenie logów OTL/ Dziwna praca komputera


(Thomson 1) #1

Witam! Od jakiegoś czasu mój komputer trochę się przymula, ostatnio przy przeglądaniu stron na ekranie wyskoczyły jakieś napisy na niebieskim tle i komputer się zrestartował, boję się, że może załapał jakiegoś wirusy albo inne dziadostwo. Avast na razie nic nie wykrył, po wyłączałem niepotrzebne programy uruchamiające się przy starcie komputera i usługi. Komputer do "pełnej sprawności" włącza się około 3-4 minut jakoś, wtedy wszystko w miarę stabilnie chodzi, poniżej tego czasu i tak nie włączę przeglądarki, a jak się uda włączyć to się przycina komputer.

Komputer nie jest za nowy, ale i tak się szybciej włącza od laptopa mojej mamy, i logi z laptopa też chciałbym wkleić do sprawdzenia.

Mój komputer:

pamięć 2GB Geil Dual Channel,

AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5200+ (2,6Ghz z tego co pamiętam),

Geforce 8600GT 256MB.

Poza tym dawno nie był formatowany, ma trochę gier zainstalowanych i jest sporo dupereli na kompie. Chodzi mi tylko o sprawdzenie logów i o pomoc w poszukiwaniu jakiś wirusów, rootkitów czy czego tam jeszcze można poszukać.

Oto te logi z OTL:

http://wklej.org/id/679202/

http://wklej.org/id/679204/

Z góry dzięki.

Później jeśli można będzie to wkleję tutaj logi z laptopa do przejrzenia, jeśli to nie będzie oczywiście żaden problem.


(Marcin1025) #2

Przeskanuj system malwarebytes,przeczyść ccleanerem i zdefragmentuj dysk.


(Thomson 1) #3

Skanowałem już tym programem, cleanerem jeszcze nie a defragmentować to chyba 3 dyski bym musiał (500gb, 250gb i 80gb) tak? Czy tylko ten co jest system na nim?


(system) #4

dla pewności przeskanuj system

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

zaczekaj na kogoś kto wie co w logach piszczy

P.S

do bet5 z całym szacunkiem,ale każdy przypadek jest inny,więc lepiej niech nic nie wkleja i nic nie sprząta

odezwią się tacy co wiedzą co masz wykonać ,narazie zaczekaj na opinie o logach


(Mic) #5

Witam. Jestem początkujący, syf jeszcze na pewno jest.

POCZEKAJ NA DOKŁADNĄ ANALIZĘ:

Odinstaluj Ask Toolbar, vShare. Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie i pokaż na forum.


(Thomson 1) #6

Niestety, już wkleiłem i zrestartowałem kompa. Nic się nie stało, jak na razie dobrze działa, tylko po zakończeniu tego skryptu przez chwilę przy restartowaniu ikonki zaczęły mi jakoś znikać w pasku Start się skróciło dziwnie menu ale teraz jest w porządku i w miarę ładnie się uruchomił. Ale czekam na dokładną analizę, jeszcze tym Dr.Web sprawdzę kompa.

P.S. Chociaż coś mi jednego dysku nie widzi... =/ 500Gb widzi, 80Gb widzi ale 250 ni ma :frowning:

Jeśli chodzi o ten dysk 250Gb to nie ważne już, wyłączyłem komputer i sprawdziłem czy jest podpięty dysk i się ta wtyczka wypięła, nie całkiem, ale nie była do końca wpięta (wcześniej 80Gb dysk podłączałem).

A jeśli chodzi o uruchamianie komputera to widzę na razie znaczną różnicę i to na dobre. Komputer stary i zawalony trochę śmieciami, ale sprawdzałem teraz czas jego uruchomienia i tak:

-do pojawienia się pulpitu minęło 50sec, po ostatnim uruchomieniu (przed chwilą),

-do dźwięku (tego przy uruchomieniu co jest)- 1 minuta,

-a do wczytania się tych programów wszystkich i zniknięcia tej klepsydry- około 1minuta 30 sekund- i po tym czasie włączyłem przeglądarkę (włączyła się praktycznie od razu.

Ale poczekam jeszcze na analizę dokładną tych logów.

Jeśli to nie będzie problem to jeszcze chciałbym wkleić logi OTL ze skanów laptopa mojej mamy, ona tylko surfuje po internecie, może weszła na jakąś stronę, jakiś syfów załapała czy co, ostatnio jej laptop był formatowany i windows był wgrywany od nowa, aktualizowałem jej sterowniki, usunąłem niepotrzebne programy przy autostarcie i usługi (Uruchom>>msconfig). Nie ma dysku zawalonego niczym dosłownie co jest na jej dysku to stery i programy te co potrzebne, żadnych gier ani nic, laptop typu Sony Vaio. Kupiony około 1,5 roku temu więc nie jest słaby, na pewno lepszy sprzęt od mojego komputera i mniej dupereli na nim jest a pomimo tego jej laptop się uruchamia około 4-5 minut! =/ A teraz mój komputer 1,5 minuty 8) Dałoby radę coś na to poradzić? Sprawdziłem u niej stan dysku i jest w dobrym stanie nie popsuty ani nic, ram też, i nie wiem o co chodzi. Najpierw dajcie znać czy dałoby radę sprawdzić te logi, czy nie za dużo wymagam (sprawdzenie moich logów i mojej mamy laptopa). Może to być kłopot dla Was. Więc jak coś to dajcie znać czy pomożecie w tym jeszcze. Na razie oczekuję na analizę logów z mojego komputera.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


(Thomson 1) #7

Edytowałem ten mój post wyżej o tym dysku, ale na razie jest dobrze. Na razie dzięki za pomoc bet5. Komputer szybciej chodzi zdecydowanie.


(Acorus) #8

Pokaż nowe logi z OTL.


(Mic) #9

Użyj programów typ CCleaner, Odkurzacz. Możesz wyłączyć też wtyczki w przeglądarce których nie używasz.


(system) #10

Niestety, już wkleiłem i zrestartowałem kompa. Nic się nie stało, jak na razie dobrze działa, tylko po zakończeniu tego skryptu przez chwilę przy restartowaniu ikonki zaczęły mi jakoś znikać w pasku Start się skróciło dziwnie menu ale teraz jest w porządku i w miarę ładnie się uruchomił.

to normalne zachowanie,że ikonki na chwile zanikały :smiley:

Mamy logi tez możesz wkleić tylko zrób to tak aby nie naszły tematy na siebie

P.S

bet5

no akurat się udało w tym przypadku :slight_smile: :slight_smile:


(Thomson 1) #11

Nowe logi:

http://wklej.org/id/679266/

http://wklej.org/id/679268/

Jeśli chodzi o ten program Dr.Web coś tam to go ściągnąłem ale nie będę nim sprawdzać, mam już avasta i będzie chyba z nim kolidować. Co wy na to?


(system) #12

Jeśli chodzi o doktorka to ten

http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

on nic Tobie nie będzie kolidował z avastem

-- Dodane 31.01.2012 (Wt) 13:57 --

Jak już wszystko będziesz miał posprawdzane i będzie ok! to możesz sobie jeszcze zainstalować to

http://www.dobreprogramy.pl/Wise-Disk-C ... 13346.html


(Thomson 1) #13

No fajnie, ale nie za dużo już tego będę mieć? Mam Tweaka, Avasta, teraz tego Dr.web zainstalowałem. Jak myślicie, lepszy Avast czy ten Dr.Web? A co myślicie o GData? Moja mama go ma i wykupiła licencje na rok jeszcze, gościu w sklepie polecił tego anty wira, ale nie jestem do niego zbytnio przekonany. Jakiego anty wira polecacie i czy GData w miarę dobry jest.


(Mic) #14

Według mnie to Dr. Web tak samo jak Malwarebytes Anti-Malware, wyszukują infekcje które nie są wstanie poradzić ''zwykłe'' antywirusy. Możesz co jakiś czas skanować Dr. Web lub Malwarebytes Anti-Malware. Wybór antywirusa zależy do Ciebie.


(system) #15

Jak sobie przeczyścisz system to już tego drveba mozesz usunąć

jeśli chcesz zmienić antywirka to z mojej strony propozycja na ten

http://www.dobreprogramy.pl/Avira-Free- ... 13119.html

plus ten malwarebytte

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html

reszte możesz usunąć

co do gdata to moje zdanie jest takie wirek dobry tylko przymula na lapka to bym polecił tego

http://www.dobreprogramy.pl/ESET-Smart- ... 12888.html


(Mic) #16

Hmm... Nie sprawdzili Tobie dokładnie logów. Może ja coś namieszałem.


(Spandau) #17

Do użytkownika bet5 , nie chciałbym być niemiły, ale po pierwsze nie pisz skryptów na forum bo zawierają błędy. Tutaj obyło się bez problemu bo skrypt się nie wykonał. Nie ma znaczenia jak widać to, że piszesz iż należy poczekać, gdyż niektórzy wykonują skrypty nie czekając. Naukę prowadzisz na swoim komputerze, a to nie jest Twój komputer.

Po drugie informacyjnie. Malwarebytes to nie jest antywirus. Informacje taką można bez problemu znaleźć na stronach Malwarebytes http://forums.malwarebytes.org/index.php?showtopic=8068

aaron92

Start - Panel Sterowania - Dodaj Usuń programy - znajdź i odinstaluj zbędne toolbary

Następnie uruchom ponownie OTL klikasz Skanuj pokaż nowy raport OTL.txt na forum


(Acorus) #18

Odinstaluj DAEMON Tools Toolbar,SearchCore for Browsers,Windows iLivid Toolbar.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Thomson 1) #19

Dzięki za pomoc, na pewno to zrobię, tylko teraz się cały czas komputer skanuje (Dr.Web go skanuje) i trochę jeszcze to potrwa. Aktualnie piszę z laptopa mojej mamy, no czas jego uruchomienia znacznie dłuższy od mojego kompa, do pojawienia pulpitu około 1 minutę 30 sekund potrzebuję, a do dojścia pełnej sprawności (włączenia wszystkich tych programów i sterowników) około 3 minut 30 sekund. Zdecydowanie za dużo jak na laptop 1,5 roczny i o tych parametrach. Ma coś do tego, że na laptopie jest Vista Home Premium? Na kompie mam Xp Home Edition.

TURANKANTOR13

Polecałeś mi te anty wirusy na kompa i lapka, ale według tych testów: http://www.dobreprogramy.pl/Test-bezplatnych-programow-antywirusowych-2012,Artykul,28720,15.html Avast jest lepszy od tego Avira. Co do tego ESET Smart to nie mam zdania, nie wiem czy jest dobry.

-- Dodane 31.01.2012 (Wt) 16:56 --

Dalibyście radę sprawdzić logi laptopa mojej mamy? Na razie mój komputer się cały czas skanuje, od 3 godzin jak nie lepiej i końca nie widać, nie wiem czy dzisiaj skończy skanować jak tak dalej pójdzie :smiley: Czy to co proszę (sprawdzenie logów mojego kompa i lapka mojej mamy) by było za dużo?

-- Dodane 31.01.2012 (Wt) 20:22 --

Nie zrobiłem do końca skanowania ponieważ podejrzewam, że w nocy by się zakończyło, jak od 15 skanowało do teraz i nawet połowy nie zeskanowało. Znalazło kilka wirusów, usunęło ale nie wszystko. Teraz coś zamula mi komputer nie wiem czemu, może dlatego, że Avast i ten Dr.Web jednocześnie chodzi. Nie wiem. Odinstalowałem te 3 Toolbary ale Ask Toolbar nie mogę, gdyż jak wchodzę w Panel Sterowania i Dodaj/Usuń programy to nie ma tego pola do usunięcia programu jest puste a w pozostałych plikach są. Nie wiem dlaczego. Wkleję teraz logi po zeskanowaniu i usunięciu wirusów i tych Toolbarów, a zaraz wprowadzę jeszcze ten skrypt i wkleję logi po skrypcie.

Przed wprowadzeniem skryptu:

http://wklej.org/id/679612/

http://wklej.org/id/679613/

-- Dodane 31.01.2012 (Wt) 21:39 --

Logi po wprowadzeniu skryptu:

http://wklej.org/id/679679/

http://wklej.org/id/679680/


(Spandau) #20

Jeśli te drugie tyo raporty po skrypcie to raczej skrypt się nie wykonał. Proszę raz jeszcze wkleić skrypt do OTL klikasz Wykonaj skrypt i pokaż raport z usuwania, który pokaże się po restarcie. Następnie ponownie uruchom OTL klikasz Skanuj pokażesz nowy raport OTL.txt wykonany po usuwaniu.

Proszę pokazać z zaznaczeniem że są to raporty z drugiego komputera