Prośba w ocenie / poprawie tego zestawu

Yo!

Przymierzam się do kupna składaka (+ monitor itd)…

Byłbym wdzięczny w ocenie tego zestawu lub jego poprawie…

http://www.arest.pl/konfiguracja-534675

Wiem, czego mogę się spodziewać, “Czy cię zdarło?”, “Po co aż 5 kafli” itp. Raczej ma być to zestaw na dłużej…

Pozdro

Przede wszystkim napisz czy ma to być zestaw do gier czy do projektowania grafiki w 3D itp., bo to zmienia postać rzeczy… Do gier wystarczy 4GB RAM, a napęd Blu-Ray na pewno jest ci potrzebny?

Podany przez ciebie zestaw jest nieopłacalny - w tej cenie nie warto pchać się w procesory od AMD: Phenom 1100T vs i5-2500k

Procesor: Intel Core i5-2500K 749 zł

Płyta główna: Asus P8P67 PRO Rev.3.0 535 zł

Chłodzenie: Scythe Ninja 3 179 zł

Pamięć RAM: Corsair 8GB (4x2GB) 1600MHz CL9 XMS3 279 zł

Dysk twardy: Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3 190 zł

SSD na system*: OCZ Vertex2 E 60GB (285MB/275MB/s) 399 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 570 Twin Frozr III 1280MB DDR5 1299 zł

Nagrywarka: Samsung SH-S223C SATA 90 zł

Obudowa: Fractal Design Core 3000 269 zł

Zasilacz: XFX XXX 650W Modular 379 zł

Monitor: LG IPS226V-PN 649 zł

Ceny z >>ESC.pl<<, zostawiam wolne pole przy wyborze dodatków.

Dlaczego taki zestaw? Wydajniejszy procesor ze sporym potencjałem OC; bardzo dobra płyta główna; dodatkowo możesz wziąć dysk SSD, który przyśpieszy działanie systemu; karta graficzna również świetna do OC (nie tak jak nowe Radki); zasilacz na dobrej konstrukcji Seasonica, którego moc w zupełności wystarczy; monitor na lepszej matrycy IPS.

Jeśli udzielisz więcej informacji to będzie można trochę zmienić zestaw, np. wstawić lepszą grafikę kosztem dysku SSD…

Komputer głównie do gier typu Battlefield 3, Far Cry 3 (zależało by mi na Maxed + Full HD) czyli te nowe tytuły które będą pokolei wychodzić, być może w przyszłości może posłużyć do grafiki aczkolwiek w to wątpię, no i oczywiście do użytku codziennego…

Blu-Ray być może do filmów, gier których PODOBNO mają wychodzić na płytach Blu-Ray (dobre tytuły kupuje oryginalne…) choć podobno to MIT.

Co do karty grafiki z recenzji wynika, że między innymi ten Radeon zyskuje przewagę na dużych rozdzielczościach…

Czekam na dalsze propozycje.

Dzięki i pozdro.

Ale już praktycznie najlepszą propozycję dostałeś :wink: