Prosiłbym o opinię zestawu komputerowego

Komputer ze wszystkim. Monitor, głośniki, karta dźwiękowa, nagrywarka DVD i reszta podzespołów. Raczej będę podkręcał sprzęt, ale mówię z góry, że jestem troszku zielony ale wiem co nieco. Więc, aż takim noobem nie jestem.

Ceny podaję wg esc.pl choć w hurtowni winno być taniej więc troszku złociszków zaoszczędzę.

DFI LanParty UT nF4-D, nForce4, DualDDR400, SATA, RAID, FW, GBLAN, ATX - 399 zł

AMD Athlon 64 3200 Venice /2.0GHz/ oem - 260 zł +

Arctic-Cooling Freezer 64 Pro - 70 zł

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … ts_id=3180

DDR400 2x512 MB Kingston HyperX CL2 - 440 zł

GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 1.2ns Zalman Edition, TV-Out, 2xDVI, PCI-E - 530 zł

Topower SPW-480W EZA 480W - 260 zł

Maxtor 250 GB, SATA/300, 16MB, NCQ - 310 zł

Creative Sound Blaster Audigy SE OEM - 100 zł

http://gral.pl/preview/CreativeLabs/Cre … OEM_74.php

Creative Inspire 5.1 T6060 - 220 zł

http://gral.pl/preview/CreativeLabs/Cre … 060_83.php

Benq DW 1655, DVD±RW, DVD±RW DL, CD-RW, LightScribe - 150 zł

Samsung SyncMaster 940BW - 950 zł

http://gral.pl/preview/Samsung/Samsung1 … rny_55.php

Hmm obudowy i klawiatury oraz myszki raczej nie będę pokazywał, ale tak za 200 zł te 3 komponenty chcę nabyć.

Po dodaniu wszystkiego (o jezu ale suma) cena wynosi 3800 zł Myślę, że w hurtowni dostanę to wszystko za jakieś 3700 zł. Komputer ma mi służyć przez bardzo długooo nawet do 5 lat. Teraz nadszedł czas zmiany komputera, który już się sypie ale służy mi już 8 rok. No wiadomo, że po drodze dołoże ramu (myślę nawet wsadzić 4 GB) ale to później. Tak jak mówiłem podkręcę coś niecoś. A może wycisnę nawet ostatnie soki ze sprzętu jeśli mi starczy odwagi.

Czy wszystko gra i czy moge lecieć do sklepu i kupić to wszystko?

Inwestowanie w tej chwili w socket 939 i pamięci DDR SDRAM nie wydaje się sensowne. Branża generalnie przechodzi na używanie pamięci DDRII co powoduje, że np. za rok możesz mieć problem z dołożeniem pamięci. Zainteresuj się raczej socketem AM2, który pozwala na użycie pamięci DDR II

tylko chodzi o to, że wydajność jest wyższa dopiero przy pamięciach DDR II 800 MHZ CL4 które kosztują grubo ponad 600 zł. Pamięci 800 Mhz CL5 są tragiczne i wolniejsze od DDR 400 tak jak każde inne oprócz 800 Mhz CL 4. Taka jest moja opinia, oparta na testach, ale chętnie posłucham innych.

Nie do końca. Z tego, co wiadomo, używanie pamięci 533 Mhz jest w zupełności wystarczające. Pamiętaj o zintegrowanym kontrolerze pamięci, który zwiększa wydajność systemu. Oczywiście zaleca się używanie pamięci od 667 Mhz wzwyż, ale po pierwsze obecnie płyty główne nie obsługują w pełni pamięci 800 Mhz i wyżej a poza tym pamięci są drogie, zwłaszcza w tym okresie, czyli w ostatnim kwartale tego roku. W tej chwili wszystko drożeje co jest rzeczą naturalną (duży popyt na sprzęt)

procek pod AM2 albo Intel Core duo.

Pamiątki wyjdą taniej jak wstawisz GoodRamy

Jeśli zgubisz płytke ze sterownikami do tej karty, to sterowniki z internetu nie będą współpracować z wersją OEM.

Radze nie brać tej wersji.

…i obniżysz sobie wydajność :slight_smile:

To równie dobrze można zainstalować Celeron 2,53 Ghz i 512 DDR 400 Mhz

Na jedno wyjdzie

ja już zgupielałem całkiem. Jedni mówią, że AM2 niedopracowany. Drudzy że Core2DUo za drogi, trzeci, że socket 939 za stary, czwarci, że socket 939 najstabilniejszy, piąci, że za rok AM3 i że AM2 jest przejściowe, szóści, że z kasą 2500 zł na kompa nie ma sie co ładować w AM2 ani Core2Duo. Bo tyle akurat mam 2200 zł na komputer 1000 zł na monitor, 300 zł na głośniki i dźwiękową i 200 zł na klawiaturę, mysz i obudowę

A Ty na co liczyłeś? Że wszyscy będą mówić jednym głosem? :slight_smile:

Ilu ludzi tyle opinii. Całkowicie naturalne

Złączono Posta : 07.10.2006 (Sob) 19:39

Pierwsze słyszę

Jest też Dual Core. Nie musisz się od razu pakować w Core2Duo

Nie rozumiesz. Nie jest za stary tylko nie jest przyszłościowy, gdyż bazuje na pamięciach, które być może niebawem znikną z rynku. Będziesz płacił krocie za rozbudowę pamięci za rok i czekał dwa tygodnie aż Ci ją sprowadzą na zamówienie?

Przecież to oczywiste, że technologie się zmieniają i żaden socket nie jest projektowany na lata

Bzdura. Za 2500 zupełnie spokojnie kupisz porządnego kompa na

AM2. Na Core2Duo już nie

Zmień procesor na AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket AM2) Orleans, płytę główną na DFI Infinity NF Ultra II-M2 oraz pamięć na GoodRam DDR2 2 x 512MB 667MHz, potem możesz dokupić RAMu lub wymienić procka na X2.

bierz to, co jest wydajniejsze na Twoją kieszeń.

za 5 lat to i s.AM2 będzie nieprzyszłościowy, więc przyszłościowością platformy nie ma co się kierować (oczywiście zakładając, że faktycznie komputer ma Ci na tyle starczyć).

tak więc kwestwia starości s.939 odpada w tym przypadku :slight_smile:

No tak tylko komu wierzyć? :slight_smile: Z tymi fachowcami komputerowymi jest jak z polskim rządem. PIS, LPR, SO, PO, SDPL, SLD - każde z nich głosi co innego i tylko w niektórych sprawach są zgodni :slight_smile:

A to już Twój wybór. Możesz wierzyć nam, testom w portalach, testom na zachodzie. Możesz także nie wierzyć nikomu i kupować na ślepo.

Dobra. Biore 939. Po drodze wkładam 4GB ramu, zmieniam grafe i wymieniam procka na jakiegoś dwurdzeniowca. Może FX kiedyś będzie na allegro za 400 zł :mrgreen: ? hehehe kto wie. Teraz kosztuje 3500 zł. Za pięc lat wszystko możliwe.

Hehehe za pięć lat to tego procka może nie będzie w sprzedazy :stuck_out_tongue:

A S939 będzie jak teraz S370 lub Slot 1.

a takie coś będzie? :slight_smile:

DFI Infinity NF Ultra II-M2/G (nVidia nForce4 Ultra) [DDR2, 2xPCI-E, FW] - 360 zł

AMD Athlon 64 3000+ Orleans (1.8GHz) BOX /AM2/ - 290 zł

Geil 1GB (2x512MB) PC800 CL4 ultra - 600 zł

GeForce 7600GS Galaxy 256MB DDR3 1.2ns Zalman Edition, TV-Out, 2xDVI, PCI-E - 530 zł

Zasilacz Topower TOP-400P5 U12 OEM 400W - 200 zł

Western Digital 250GB 7200rpm 16MB cache SATAII - 300 zł

Creative Inspire 5.1 T6060 - 220 zł

Benq DW 1655, DVD±RW, DVD±RW DL, CD-RW, LightScribe - 150 zł

Samsung SyncMaster 940BW - 950 zł

Obudowa, klawiatura i myszka - 200 zł

Razem równiutkie 3800 zł. W hurtowni 3700 zł. TAK WSZYSTKO PASI?

Na Chintefica 101A

Na Samsung Spin Point

Na GoodRam Pro