Prosta domowa sieć bezprzewodowa - problem


(Gonia 24) #1

W moim mieszkaniu mamy 3 kompy. Ostatnio kupiliśmy router firmy D-link DI-524 i do niego 2 adaptory USB DWL-G122 odbierające sygnał z routera. Bez problemu zainstalowaliśmy router i na obu kompach mamy teraz internet. Problem zaczoł się w chwili gdy chcieliśmy pograć w mieszkaniu w Naszą ulubioną gierkę Diablo II. Problem leży w tym ze kompletnie nie wiemy jak połaczyć komputery tak żeby się widziały i było możliwe wymienianie plików i granie w małej sieci. Prosze o pomoc bo choć przeczytałąm na necie wiele artykułow dalej twkie w martywm punkcie. Po prostu nie mam zielonego pojęcia jak to ryszyć. Prosze o info jak krok po kroku rozwiązać ten problem. Dzięuje Gosia


(Mario C) #2

A sprawdź czy masz włączonie na obu kompach udostępnianie plików i drukarek (start.panel sterowania.połączenia sieciowe i internetowe i tam we właściwościach) A swoją drogą nie poznałem takiej kobitki co lubi krwawe gry :wink:


(strażak) #3

Witaj, może tutaj http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=164464


(Gonia 24) #4

Tą stronke już widziałam ale tam jest łaczenie za pomoca kabla więc zupełnie nie przedatne. Cieńko to wszystko widzę. :frowning:


(strażak) #5

A to widziałaś??


(Gonia 24) #6

Przecież tam łaczą przez kabel a to jest inna bajka. JA mam bezprzewodówki. ALe dzięi za próby


(Ferdek31) #7
  1. Wszystkim komputerom nadaj jedną nazwę grupy.

  2. Każdemu komputerowi nadaj inną nazwę.

  3. Udostępnij pliki na każdym komputerze w sieci.

To czy jest to przewodowo czy bezprzewodowo nie ma znaczenia


(Juniorek) #8

nawet niemusisz miec ich w tej samej grupie...

poprostu wystarczy jezeli bedziesz znala ip kompa serwera :wink: